Stavíte? Získejte povědomí o způsobech topení i rozsahu vodoinstalace

Stavba či rekonstrukce, to není jen volba rozmístění a velikostí jednotlivých místností, výběr oken, dveří, podlahové krytiny, případně optimální výmalby. Jde i o ryze technické věci, jakými jsou třeba způsoby vytápění, vodoinstalace.

Vyberte optimální topení

Při rozhodování, kterak vytápět váš dům nebo byt, vás bude zřejmě zajímat efektivita jednotlivých způsobů topení. Dále výše jak pořizovacích nákladů, tak i provozních výdajů. Také ekologie hraje důležitou roli. Vězte, že na výběr máte dostatek možností. Topení ústřední, podlahové, ventilační s regulací a řízením regulace tepla. Můžete mít kotel na pevná paliva a vytápět prostor pomocí uhlí, dřeva, palet či briket. O něco pohodlnější variantou jsou kotle a ohřívače plynové, elektrické, kombinované, průtokové, případně akumulační, dokonce doplněné o systém ohřevu solárními panely. Topenářství České Budějovice provádí komplexní služby. Zařídí dodávku i instalaci podle vašich preferencí. Pomůže vám s výběrem optimálního topení na základě vytápěné plochy.

Kompletní vodoinstalace obsahuje víc práce, než byste možná čekali

Při realizaci vodoinstalace vás čekají vodovodní přípojky, uzávěry, ventily, potrubí, filtry, odlučovače, úpravny vody. Volíte ohřívač vody, který může být akumulační, průtokový, případně elektrický, kombinovaný. S vodoinstalací úzce souvisí i sanitární vybavení. To znamená vodovodní baterie – pákové, nášlapné. Budete stát před volbou vhodného umyvadla, vany, sprchového koutu. Vodoinstalace České Budějovice vám instaluje nejen nový vodovodní řád, pomůže i s opravami a rekonstrukcemi. Zajistí také odvápnění a demineralizaci vody, nabídne řešení v oblasti domácích vodáren, zabývá se zavlažovacími systémy.

Do provozů i komerčních budov

Při stavbě či rekonstrukci domu nebo bytu je ideální obrátit se na odborníky, kteří jsou schopni vám pomoci jak s instalatérskými, tak i topenářskými pracemi. Instalatér – Topenář Roman Hrubeš zajišťuje kromě jiného i ventilační rozvody vzduchu využívané především v komerčních budovách, firemních prostorách, skladech a provozech. Rozvody vzduchu České Budějovice jsou dodávány se všemi komponenty nezbytnými pro optimální fungování objektu.

Publikováno: 18. 12. 2018 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková