Jak na efektivní ochranu před koronavirem?

Počet nakažených koronavirem (COVID-19) neustále stoupá, a proto rozhodně není moudré tuto skutečnost podceňovat. Nakazit se můžete už jen samotnou blízkostí osoby, která prokazuje příznaky jako jsou kašel, vysoká teplota nebo dušnost (kapénkovou přenos), ale i předměty, kterých se tato osoba nedávno dotkla. Vždy je třeba mít na paměti důležité opatření jak se chránit před tímto rozšiřitelným virem. V článku si probereme jak se chránit resp. jak se vyhnout nebezpečnému kontaktu s nakaženou osobou.

Tip: Kde seženete stylové roušky, které chrání?

Originální roušky české výroby opatřené antibakteriální vrstvou seženete ve specializovaném e-shopu rouskoshop.cz. V nabídce najdete roušky pro ženy, muže i děti a nechybí ani respirátory různě velkých baleních. Chcete-li se zásobit dopředu, neváhejte si zakoupit respirátory 50 ks za zvýhodněnou cenu.

Vždy je nutné nosit ochrannou roušku a vodou nepropustné rukavice

Než kamkoli půjdete, byť před dům, vždy si nasaďte ochrannou roušku nebo respirátor a ideálně i jednorázové gumové rukavice. Existuje mnoho možností jak si chránit obličej (šál, dvouvrstvé roušku, šátek apod.), Je třeba si však uvědomit, že žádná z těchto možností neslouží k ochraně vašeho zdraví. Právě naopak, má ochránit ostatní v případě, že byste tím nakaženým byli vy. Pokud hledáte účinnou ochranu svého zdraví, sáhněte po respirátoru. A ne jakémkoliv, musí disponovat minimálním stupněm ochrany FFP2 nebo FFP3. Pokud si objednáváte respirátor z Číny, sáhněte po označení N95. Samozřejmě, ani respirátor vás neochrání, pokud přijdete do kontaktu s objekty, kterých se mohl nakažený dotknout. Proto, pokud to s ochranou myslíte vážně, vždy na veřejnosti noste na rukou jednorázové gumové rukavice. Ty vám mimo jiné podvědomě zabrání dotýkat se obličeje a zanést si tak virus do sliznic očí, nosu nebo úst.  

Publikováno: 08. 03. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková