Výhody a nevýhody taštičkových matrací

Při vstupu do obchodu s matracemi člověk zjistí, že výběr matrace nebude zrovna nic snadného. Aktuálně se na trhu setkáte s obrovským množstvím matrací, jen málokdo si vybere matraci na první pokus. V názvech jednotlivých matrací se člověk nevyzná, všechny matrace přijdou každému stejné. Zejména mezi pružinovými matracemi a taštičkovými matracemi se nevidí žádný rozdíl, přesto mezi nimi drobný rozdíl je stejně jako mezi zdravotními a ortopedickými matracemi. Pružinové matrace však ponechme chvilku stranou a prozraďme si něco málo o taštičkových matracích, které jsou pro většinu lidí velkou záhadou. Název totiž o matraci nic moc nenapoví.

Co jsou to taštičkové matrace?

Rozdíl mezi taštičkovými matracemi a klasickými pružinovými matracemi je hlavně v tom, že taštičkové matrace nemají pružiny navzájem sešněrované pomocí drátů. Pružinky jsou uložené samostatně v malých textilních taštičkách, proto se jim právě říká taštičkové matrace. Při ležení na taštičkové matraci na sebe pružinky nejsou nijak vázané, naopak žijí a stlačují se všechny samostatně. Navíc jsou taštičkové matrace velice elastické, mají schopnost kopírovat veškeré nedokonalosti a nerovnosti lidského těla.

Jaké jsou výhody a nevýhody taštičkových matrací?

Co se týče výhod taštičkových matrací, patří k nim vysoká bodová elasticita. Navíc mají možnost kombinovat jednotlivé pružinky s rozdílnou silou drátu. Také jsou nadmíru vzdušné, nemusíte u nich tedy řešit jakékoli větrání. Mají i vysokou nosnost. Dokážou podepřít váhu člověka, který má i 150 kilogramů. A co nevýhody? K nevýhodám se řadí vyšší cena. Také je jistou nevýhodou to, že mají větší počet pružinek, což vede k vysoké hmotnosti taštičkové matrace. Její přenášení tak není nic lehkého, bohužel. Pokud si ji přece jen koupíte, měli byste mít po ruce nějakého schopného muže, který matraci zvládne přenést.

Publikováno: 30. 10. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková