Praktické tipy

Výhody a nevýhody taštičkových matrací

Při vstupu do obchodu s matracemi člověk zjistí, že výběr matrace nebude zrovna nic snadného. Aktuálně se na trhu setkáte s obrovským množstvím matrací, jen málokdo si vybere matraci na první pokus. V názvech jednotlivých matrací se člověk nevyzná, všechny matrace přijdou každému stejné. Zejména mezi pružinovými matracemi a taštičkovými matracemi se nevidí žádný rozdíl, přesto mezi nimi drobný rozdíl je stejně jako mezi zdravotními a ortopedickými matracemi.

Pružinové matrace však ponechme chvilku stranou a prozraďme si něco málo o taštičkových matracích, které jsou pro většinu lidí velkou záhadou. Název totiž o matraci nic moc nenapoví.

Co jsou to taštičkové matrace?

Rozdíl mezi taštičkovými matracemi a klasickými pružinovými matracemi je hlavně v tom, že taštičkové matrace nemají pružiny navzájem sešněrované pomocí drátů. Pružinky jsou uložené samostatně v malých textilních taštičkách, proto se jim právě říká taštičkové matrace.

Při ležení na taštičkové matraci na sebe pružinky nejsou nijak vázané, naopak žijí a stlačují se všechny samostatně. Navíc jsou taštičkové matrace velice elastické, mají schopnost kopírovat veškeré nedokonalosti a nerovnosti lidského těla.

Jaké jsou výhody a nevýhody taštičkových matrací?

Co se týče výhod taštičkových matrací, patří k nim vysoká bodová elasticita. Navíc mají možnost kombinovat jednotlivé pružinky s rozdílnou silou drátu. Také jsou nadmíru vzdušné, nemusíte u nich tedy řešit jakékoli větrání. Mají i vysokou nosnost. Dokážou podepřít váhu člověka, který má i 150 kilogramů.

A co nevýhody? K nevýhodám se řadí vyšší cena. Také je jistou nevýhodou to, že mají větší počet pružinek, což vede k vysoké hmotnosti taštičkové matrace. Její přenášení tak není nic lehkého, bohužel. Pokud si ji přece jen koupíte, měli byste mít po ruce nějakého schopného muže, který matraci zvládne přenést.

Zanech komentář