Prodej komerčních nemovitostí od PSN? Dobrá volba!

Máte rozjeté podnikání, vaše firma neustále roste a dosavadní prostory jí nevystačují? Nebo jste v nájmu a přemýšlíte o koupi vlastních nebytových prostor? Koupě nemovitosti je rozumná investice, ať už se jedná o komerční prostory nebo o dům či byt. Připomeňte si, jak probíhá prodej nemovitostí.

Jak probíhá prodej nemovitosti

Jako první je samozřejmě důležité zvážit, zda je pro vás koupě nemovitosti výhodná. Když se rozhodnete, že ano, obhlídněte nabídku na vybraném místě. Pokud vás něco zaujme, ozvěte se prodávajícímu či realitnímu makléři, zeptejte se na doplňkové informace a případně si domluvte schůzku s prohlídkou dané nemovitosti. Návštěva bytu, domu či nebytových prostor je podmínka, bez které nemovitost koupit nelze. Doporučujeme navštívit více prostor, abyste mohli srovnávat a vybrat ty nejlepší. Až budete přesvědčeni, že jste našli, co jste hledali, přichází platba rezervačního poplatku a podepsání rezervační smlouvy. Dostanete také potřebné dokumenty, které jsou nutné k získání hypotéky. Poté se sestavuje kupní smlouva. Prodej nemovitostí

Prodej komerčních nemovitostí

Nebytovými prostory se rozumí takové prostory, které nejsou na základě rozhodnutí stavebního úřadu určeny k bydlení. V nebytových prostorách mohou vznikat prodejny, kanceláře, zasedací místnosti, klubovny apod. Prodej komerčních nemovitostí probíhá stejně jako prodej domů či bytů. Nebytové prostory lze ovšem využívat pouze na základě kolaudačního souhlasu, a to k účelu, který je v kolaudačním souhlasu uveden. Podívejte se, jaké jsou komerční nemovitosti na prodej. Jejich cena obvykle odpovídá úrovni a dostupnosti dané lokality. V centru Prahy jsou ceny přirozeně mnohem vyšší než v okrajových částech, na druhou stranu jsou zákazníkům blíže, a tak slibují větší pravděpodobnost velkého výdělku.

Publikováno: 02. 08. 2019

Kategorie: Reality

Autor: Barbora Kocourková