Cesta štěněte do nového domova může být lákavým dobrodružstvím

I přesto ale může být pro štěně stresující. Jak opouštějí své kamarády a matku, opouštějí také jediný domov, který kdy poznali. Přinášíme tipy na několik věcí, které můžete udělat, abyste svému novému chlupatému příteli přechod usnadnili.

Zvykněte ho předem na svůj pach

Pokud je to jen trochu možné, navštivte chovatele ještě předtím, než si štěně vezmete domů, a nechte mu u sebe kousek svého oblečení. Vaše vůně mu bude při stěhování do nového domova povědomá. To štěněti usnadní přechod do nového prostředí. Nezapomeňte se chovatele zeptat na rodiče štěněte a jejich temperament. Díky tomu budete mít dobrou představu o tom, co můžete od svého štěněte očekávat.

Vezměte s sebou známou hračku nebo deku

Štěňata s sebou na cestách ráda nosí něco, co voní jako doma. Pokud vám chovatel dal hračku nebo deku, se kterou štěně spalo, vezměte ji s sebou na cestu do nového domova. Pomůže mu to cítit se v novém prostředí pohodlněji a bezpečněji. Po prvním příjezdu domů štěně proveďte a nechte ho, aby si zvyklo. Pak mu dejte malý pamlsek. To mu pomůže, aby se v novém domově začalo cítit dobře. Je důležité, abyste byli se štěnětem trpěliví, až si bude zvykat na nové prostředí. Zpočátku může mít určitou separační úzkost, ale s časem a trpělivostí se v novém domově dobře zabydlí.

Vytvořte mu klidné místo k odpočinku

Když štěně poprvé přivezete domů, vytvořte mu klidný prostor, aby si mohlo odpočinout a zvyknout si. Může to být přepravka nebo malá místnost, kam může jít, aby se cítilo bezpečně a uvolněně. Dejte tam s ním některé z jeho známých hraček a nechte ho, ať si na nové prostředí zvykne. Na výběr psí boudy budete mít dost času, až štěně trochu povyroste. Ostatně nikdy nevíte, zda se vám nepodaří v tomto období narazit na výhodnou nabídku boudy pro psa s dopravou zdarma.

Poprvé doma

Když si štěně poprvé přinesete domů, rozhodně nezačínejte tím, že budete hledat, jak psa naučit aport. Dejte mu čas, aby si mohlo očichat a prozkoumat nové prostředí. Nesnažte se ho nutit do interakce s vámi či dalšími členy rodiny. Potřebuje nějaký čas, aby si na všechny zvyklo. Dopřejte mu přitom dostatek lásky a trpělivosti. S trochou péče se vaše štěně v novém domově rychle zabydlí a nastane konečně i ten správný čas na výběr ideální psí boudy pro nového člena vaší domácnosti.

Publikováno: 01. 07. 2022

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Kocourková