Prodej bytů v Jihlavě – nové projekty, oblíbené lokality i srovnání s krajskými městy podle kvality života na jednom místě

Nové výstavby naznačují, že prodej bytů v Jihlavě se dočká nových trendů. Prozradíme vám, která nová adresa se vybuduje, jak se budou jmenovat nové ulice, o které lokality zájem klesá a kde se naopak brzy nasměrují davy. Pokud zrovna vybíráte, ve které části se zabydlet, máme pro vás přehled oblíbených lokalit, lokací blízko přírody i těch ideálních pro rodinné domy. Jako malý bonus máme na konci článku srovnání s ostatními krajskými městy z hlediska kvality života, ve kterém se Jihlavě povedlo obsadit skvělou druhou příčku.

Prodej bytů v Jihlavě – jaká změna se nám rýsuje?

V Jihlavě se brzy dost možná objeví nová adresa, kde budou velmi dobře prodávat nemovitosti. Projekt nese jméno Borovina a jedná se o plánovanou výstavbu řadových domů na kraji města u cesty na Hybrálec. Proč zrovna tato adresa? Podle autorů projektů jsou potenciálními lákadly výhled na rybník Borovinka a nedaleký les. Velikou výhodou je i zastávka městské hromadné dopravy, která je jen cca 100 metrů od tohoto poměrně uzavřeného areálu.

Je-libo zemědělskou čtvrť? Stačí si chvíli počkat, neboť se staví ulice s názvy podle zemědělských plodin

Známé ulice prahy Ječná a Žitná se dočkají jmenovkyň zde v Jihlavě. Nové ulice v lokalitě Handlovy Dvory budou zrovna takto pojmenovány a v podobném duchu se ponesou jména i dalších vznikajících ulic. Možné názvy budou Řepná, Bramborová, Pšeničná, Lněná nebo také Maková. Tyto názvy, ač mohou vzbudit mírný úsměv, nejsou dílem náhody ani humoru. Jejich cílem je připomínat typické plodiny pěstované ve zdejším kraji a jsou odvozeny od historického charakteru oblasti, který přetrvává až do současnosti.

Obliba Masarykova náměstí klesá

Pokud obrátíme svou pozornost do centra Jihlavy na Masarykovo náměstí a přilehlé ulice, musíme konstatovat, že obliba zdejších realit se snížila. Rozlehlejší okruh okolo historického centra už je na tom o poznání lépe, zejména ulice a jejich okolí jako jsou: · Seifertova · Fibichova · Bezručova · Skalka · Nebo Legionářů Není tomu divu, neboť tyto domy jsou blíže okraji města a nacházejí se v příjemném prostředí.

Kam když chcete zůstat poblíž přírodě?

Přírodě zůstanete vzdálení jen několik kroků, pokud se za bydlením vydáte za City Parkem směrem dál od centra, např. do poklidných ulic Mošnova, Polní či Nad plovárnou.

Kde hledat, pokud pátráte po rodinném domě?

Ať už jste rodinný typ nebo jen potřebujete dostatek místa, a hledáte tak pro sebe rodinný dům, hledejte na ulicích poblíž nemocnice a tunelu na obchvatu Jihlavy. Důkazem kvalit těchto míst budiž i fakt, že manažeři velkých firem zde rádi hledají své bydlení. Pokud se ptáte, které důležité instituce zde najdete, podívejte se zde. Konkrétně to mohou být ulice například: · Ve Vilách · Kaštanová · Sluneční

Dopřejte si k bydlení úžasně čistý vzduch

Vzduch musí dýchat všichni, a to nehledě na část města, kde se rozhodnete usídlit. Jedno je ale jisté, Jihlava má nejčistší vzduch ze všech krajských měst České republiky! Ve velkém porovnání kvality života třinácti krajských měst na webu Aktuálně se Jihlava umístila v žebříčku na skvělé 2. pozici. V tomto porovnání byla města hodnocena na základě patnácti kritérií, jako jsou např. nezaměstnanost, kriminalita, zadluženost či kvalita ovzduší. Pokud chcete, porovnejte si kraje také v nedávném vývoji cen komodit.

Jak se to Jihlavě vlastně povedlo?

Město si vedlo skvěle zejména v čistotě ovzduší. Podle expertů jí k tomu pomáhá fakt, že zde nejsou žádné velké průmyslové firmy, které by významně škodily životnímu prostředí. Město tak dosahuje nejnižších hodnot emisí polétavého prachu v ovzduší ze všech porovnávaných měst vůbec. Celkově na zdejší ovzduší působí příznivě i geografická poloha, tedy umístění v ekologicky nadprůměrně kvalitním prostředí Vysočiny. Věděli jste, že v Třebíčí už mají Borovinu nějakou dobu postavenou? Problém ale je, že ta zrovna nepatří mezi nejoblíbenější lokality ve městě. Jihlava na tom snad bude lépe… Napište nám do komentáře, co si o takovém projektu myslíte vy.

Publikováno: 01. 04. 2019

Kategorie: Reality

Autor: Barbora Kocourková