Trendy bydlení? Pusťte do bytu barvu roku 2022!

Jakou barvu zvolili odborníci pro módní trendy, bytový design i grafiku pro příští rok? Roku 2022 bude podle společnosti Pantone vévodit zcela nová barva, která se zařadila do vzorníku teprve při vyhlášení a byla pojmenována jako Pantone 17-3938 Very Peri! Jedná se o modrofialovou barvu, která spojuje tradici a originalitu modré se vzrušující a emotivní červenou. Jak vyladit bytový interiér v tomto provedení? Nechte se inspirovat tipy designérů!

Méně je více

První rada bude zklamáním pro všechny, kteří chtějí v rámci nejnovějších trendů vyměnit většinu interiérových prvků. Není to zapotřebí, každý interiér by měl být totiž vybaven natolik nadčasově, že posléze stačí měnit jen základní prvky nebo doplňky tak, aby ladily do nejnovějších barev nebo podléhaly modernějším trendům. Vnitřní prostor se hodí ladit do dřevěných nebo krémových tónů včetně podlahy, která by neměla být dominantním prvkem. Naopak u sedací soupravy je vhodné volit takovou, která upoutá na první pohled, obdobně jako osvětlení, lustr nebo pokojová lampa.

Bytový textil v moderním hávu

A kde uplatnit módní barvy, například modrofialovou, která bude vévodit roku 2022? Rozhodně u bytového textilu, kde najde uplatnění u vzdušných i zatemňovacích závěsů, ale stejně tak i u potahů na polštáře na pohovku nebo u ubrusů, které se mohou provedením vyjímat na klasickém jídelním stole z masivu. Hodí se klasické ubrusy s přesahem, speciální s metalickým potiskem či barevné běhouny, které mohou být zdobené reliéfním vzorem nebo doplněné o metalický lesk.

Barva nebo tapety

Další možností, jak snadno zakomponovat trendy barvu do interiéru, jsou zdi. S klasickou bílou se modrofialová skvěle doplňuje, navíc lze doladit vzhled s pomocí velkoformátových fotografií nebo obrazů. Kromě běžné výmalby se nabízí i nalepení tapet, které mohou nadto skrýt některé nedostatky na zdi, jako jsou praskliny nebo odlupování malby na hranách panelů. U menších pokojů je však nutné mít na paměti, že tmavší barvy opticky zmenšují prostor, vhodnější je proto modrofialové provedení použít na doplňky – polštáře, přehozy, koberečky nebo ručníky. Zdroj / foto: thenordroom.com

Publikováno: 28. 12. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková