Kupujete nemovitost? Co udělat ještě před prohlídkou objektu

Koupě nemovitosti je nyní aktuální téma v nejedné rodině. Lidé se dnes snaží využít působivé nabídky, která se jim ze strany bank nabízí. Úvěrové sazby jsou stále poměrně nízko. Proč tedy nekoupit byt nebo rodinný domek? Nemusí se jednat nutně o vaše budoucí bydlení. Může se jednat o investiční objekt, který vám bude měsíc co měsíc vynášet. Ať už bude zakoupená nemovitost sloužit k jakémukoli účelu, nezapomeňte na jednu věc, a sice na prohlídku. To radí každá realitní kancelář. A taky na pár věcí, které je zapotřebí udělat ještě před prohlídkou dané nemovitosti.

Seznamte se s okolím

Ještě předtím, než vkročíte s prodávajícím do daného objektu, se seznamte s okolím. Nemovitosti může být sebevíc hezká, ovšem pokud je v lokalitě, která nemá zrovna dobrou pověst, nekoupíte ji. V ideálním případě si okolí trochu projděte ještě před prohlídkou a zjistěte si, v jaké dostupnosti jsou obchody, jak je tomu s dopravou v dané lokalitě a jaká je infrastruktura v daném místě. To vše ovlivňuje nejen vaše rozhodnutí, ale především i cenu nemovitosti, se kterou si můžete po takto provedené analýze trochu hrát.

Ověřte si vaše finanční možnosti

Bylo by hloupé podnikat prohlídku nemovitosti s tím, že nevíte, zdali na ni vůbec máte. Při kupování nemovitosti rozhodují opravdu minuty a pokud se vám nemovitost líbí, automaticky platíte rezervační poplatek a běžíte do banky pro sjednání úvěru. Abyste předcházeli nepříjemným scénářům, že budete rezervační poplatek vymáhat zpět, protože jste zjistili, že na nemovitost nedosáhnete, ověřte si vaše finanční možnosti už dopředu.

Je to záležitost několika minut. Stačí oslovit hypotečního specialistu, který zjistí vaše možnosti u různých bank na trhu. A vy tak najednou budete vědět, na co všechno můžete dosáhnout.

S prokazováním totožnosti na prohlídce buďte opatrní

S čím se můžete poté na prohlídce setkat, je prokazování totožnosti. Jedná se dnes o zcela běžnou záležitost, která prokazuje vaše čestné úmysly a váš opravdový zájem o koupi objektu. I když je to jistá pojistka pro kupující, kteří vědí, kdo jste vlastně zač a že je opravdu nemáte v úmyslu přijít vykrást, vždy si daný dokument pečlivě přečtěte.

Publikováno: 28. 04. 2021

Kategorie: Reality

Autor: Barbora Kocourková