Hliníková okna: elegantní vzhled a dobré parametry

V rámci každé stavby jsou okna a dveře velmi důležitým prvkem, který je třeba vybírat nejen s ohledem na design, ale především na užitné vlastnosti a parametry. Elegantní vzhled a dobré technické parametry nabízí moderní hliníková okna. Pojďme si je proto trochu blíže představit.

Hliníková okna: výhody a nevýhody

Hliníková okna se používají už desítky let, ale jejich konstrukce se během této doby velmi proměnila. V současnosti se pyšní mnoha výhodami a směle konkurují PVC oknům. Z konstrukčního hlediska je nedocenitelná jejich vysoká odolnost a mimořádná pevnost bránící nežádoucím deformacím. Díky tomu se k nim často přistupuje především v rámci větších budov, zejména kancelářských nebo komerčních objektech. A co víc, hliníková okna lze instalovat i při malé konstrukční hloubce. Opomenout nelze ani skutečnost, že hliník se poměrně dobře recykluje, takže hliníková okna jsou dobrým řešením i z hlediska ekologického. V případě moderních hliníkových oken však rozhodně není nutné rezignovat na reprezentativní vzhled. Právě tato okna jsou charakteristická velmi elegantním vzhledem, díky čemuž se hodí do moderních architektonických koncepcí. Na celkový vzhled hliníkových oken mají vliv také další prvky, jako jsou kliky a madla, které by měly být dostatečně odolné zejména při použití v komerčních objektech. U nejrůznějších veřejných a komerčních objektů je nedocenitelné dálkové ovládání. Jaké však mají hliníková okna nevýhody? V jejich neprospěch hovoří zejména vyšší cena, která je dána výrobními postupy náročnějšími na energie a technologie. Výsledkem je však delší životnost.

Hliníková okna včetně montáže a servisu

Kvalitní hliníková okna v Opavě a jejím okolí dodává již řadu let společnost Triogas. Dále se věnuje prodeji, montáži i servisu hliníkových oken - Vsetín a okolní města rovněž spadají do její působnosti.

Publikováno: 04. 12. 2018

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková