Když bydlení volá po nové výmalbě, je čas zavolat profesionály

Všechno jednou omrzí a změna je přeci život. V souvislosti s malováním bytu se navíc nejedná jen o estetickou změnu, ale také o často opomíjené zdravotní hledisko. Nový nátěr zdí zajistí větší úroveň čistoty domácnosti, odstraní mastné fleky nebo jiné skvrny a při použití správných postupů a kvalitních barev působí proti plísním, které mají negativní vliv na naše zdraví. Novou barvou, která bude ladit s odstínem zdí, můžete opatřit i dřevěná okna a dveře. Na druhou stranu většina lidí považuje malování za „nutné“ zlo - pokud je to i váš případ, raději neztrácejte čas a oslovte odborníky na malířské práce.

Malíři nabízí kvalitní a komplexní služby

Nabídek malířských prací je dostatek. Stačí se porozhlédnout na internetu, vybrat tu správnou firmu a oslovit ji. Většina profesionálních malířů  dnes kromě samotné výmalby nabízí i další servis v podobě drobných zednických oprav či úklidu. Při výběru konkrétní firmy by vám měly pomoci reference, doporučení zákazníků či známých, ale samozřejmě i to, jak dlouho vámi vybraná firma malířské práce provozuje. Je dobré přihlédnout ke komplexnosti nabízených služeb a jistě i ke konkrétní cenové nabídce. Příkladem spolehlivé firmy s dobrým jménem je malířství z Českých Budějovic - Jiří Dráb. Pak již nezbývá nic jiného, než domluvit schůzku. Během ní si malíř prohlédne velikost a členění prostoru, stav podkladu a zcela jistě vám kvalifikovaně poradí s výběrem vhodné malířské techniky, odstínu a sytosti barvy. Případně s vámi probere také nátěry oken a dveří.

Citlivá práce s barvami

Při výběru vhodného odstínu a sytosti barvy se orientujeme podle konkrétního účelu místnosti. Studené barvy uvolňují a pomáhají při soustředění. Jejich použití je tedy vhodné tam, kde se relaxuje (ložnice), nebo naopak je na denním pořádku duševní práce (pracovna). Teplé barvy vyvolávají emoce, proto se hodí především do společenských místností, jako jsou obývák nebo dětský pokoj. I s tím vám malíři poradí a po doladění všech požadavků již stačí dohodnout konkrétní termín, uvolnit prostor a veškeré starosti nechat na malířích. Výsledek bude stát za to!

Publikováno: 16. 06. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková