Jaký tvar sedací soupravy zvolit? Někdy to může být oříšek!

Pustili jste se do výběru sedací soupravy a záhy zjistili, že vám jde hlava kolem z té obrovské nabídky? Nejste sami, v podobné pasti jako vy nyní se octne téměř každý zájemce o novou sedačku. S daným sortimentem je to podobné jako s auty - musíte zvážit množství kritérií, kombinovat a vybírat do doby, než se nám podaří najít ideální variantu. Ale co když neřešíte ani tak barvu či materiál, jako spíše tvar? Pak jsou následující tipy připravené právě pro vás! Než se pustíte do výběru sedací soupravy, pečlivě si změřte rozměry obýváku. A nezapomeňte, že největší kus nábytku byste měli do prostoru umístit jako první, a až poté vybírat zbylé zařízení.

Udělejte si přesnou vizualizaci

Abyste se vyhnuli nepříjemnému zjištění, že vaše nová sedací souprava svými rozměry vůbec nezapadá do obývacího pokoje, chopte se tužky a papíru, případně spusťte vhodný software na počítači a dejte se do tvorby vizualizace. Nakreslete si místnost a rozmístěte do ní veškerý nábytek v přesném poměru. Jedině tak budete mít jistotu, že se sedací souprava do prostoru vejde a nezaplní ho celý.

Tak po jakém tvaru sáhnout?

Majitelé menších bytů si nemohou příliš vyskakovat. Respektive by se měli zaměřit na sortiment rohových sedacích souprav, které nabízí dostatek míst k sezení a zajímavě vyplní roh místnosti dominantním prvkem. Jestliže to obývák dovoluje, můžete doplnit rohovou sedačku křeslem či taburetem. Velmi populární jsou sedací soupravy do U. Pro tento tvar se rozhodují větší rodiny a lidé, kteří často přijímají početnější návštěvy. Předpokladem je mít pro takovou sedačku dostatek místa. Ale co když se vám sedací souprava do U zalíbil natolik, že si jí rozhodnete pořídit i navzdory skutečnosti, že váš obývací pokoj není nafukovací? Pak se poohlédněte po kompaktnější variantě, která má jedno rameno kratší. Inspiraci najdete v nabídce specializovaného prodej Nábytek Natali - seženete u něj sedací soupravy všech tvaru a velikosti.