Nákup podlahové krytiny: Jaké jsou nejoblíbenější?

Pořízení nové podlahové krytiny je dnes poměrně velkou alchymií. Vždyť doby, kdy jste si prakticky mohli vybrat mezi klasickými parketami a kobercem, jsou už dávno pryč! Ano, oba povrchy stále ještě existují a fungují, nicméně do novostaveb i rekonstruovaných objektů se už standardně v oněch tradičních podobách nedávají. Pokud aktuálně tápete a nevíte, jakou podlahu zvolit, jste na správném místě. My se totiž v následujících řádcích zaměříme na ty úplně nejznámější podlahové krytiny, jež jsou k dispozici.

Odolný a dnes asi nejoblíbenější vinyl

Potřebujete-li podlahu, která bude pevná, příjemná na došlap a odolná vůči mechanickému poškození, vsaďte na vinyl. Jedná se sice o krytinu umělou, nicméně na pohled dokáže imitovat jakékoli povrchy. Máte-li doma nějaké ty mazlíčky, nemusíte mít strach, že vám její povrch zničí. Aktuálně jsou realizovány vinylové podlahy v Českých Budějovicích a také v mnohých dalších místech po celé ČR. Těší se velké oblibě.

Dřevo jako přírodní variace

Máte vztah k přírodě a nechcete ve vašem interiéru nic nepřirozeného? Pak jsou pro vás ideální dřevěné dílce. Ty jsou typické především precizním zpracováním, charakteristickým vzhledem a vůní lesa. Vybírat si lze z mnoha zajímavých odstínů dřevěných podlah.

Tradiční laminátové podlahy jako ekonomické řešení

Už jste se při stavbě vcelku solidně finančně vyčerpali? Pak můžete ušetřit na podlahové ploše. Důkazem budiž plovoucí podlahy v Českých Budějovicích i v mnoha dalších městech. Plovoucí laminátové podlahy se hodí i do objektů, kde je plánováno podlahové vytápění, podobně jako třeba již zmiňovaný vinyl. Doplnit je lze třeba o vkusné kusové koberce.

Linoleum a marmoleum

I tyto podlahy stojí za zvážení. Vyznačují se hezkým vzhledem, měkkým došlapem a především expresní realizací. Položeny jsou fakticky takřka na počkání. Pokud si zadáte do vyhledávače sousloví podlahy České Budějovice, najdete podlahářství Hajný, které vám v podstatě jakékoli zmiňované podlahy nabídne a položí.

Publikováno: 25. 08. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková