Izolací a výztuží podlahy můžete jedině získat

Proč by se měl každý, kdo má v plánu realizaci nové nebo rekonstrukci staré podlahy zamyslet nad izolací a výztuží? Opatření sice navýší původní rozpočet, ale z dlouhodobého hlediska naopak přináší nemalou finanční úsporu, a navíc má i další podstatné výhody. Pokud vám není jasné, proč byste měli dané řešení zvážit i vy, nepřestávejte číst. O přínosu kvalitně provedené výztuže a izolace podlahy nás poučil Dušan Urbánek - odborník na betonové a anhydritové podlahy.

Úspora nákladů za teplo

Není větší škody než tepla, které zbytečně uniká přes špatně izolované stavební prvky. Poměrně významná část (cca 5-10 %) celkové tepelné ztráty přitom může připadat právě na podlahy. Izolace podlahy vám může ušetřit nezanedbatelnou částku, a navíc zvýšíte uživatelský komfort. Chůze po studené podlaze bude rázem minulostí.

Snížení hluku při chůzi

Některé podlahové krytiny jsou výrazně hlučnější než ostatní. Kročejový hluk lze naštěstí utlumit. Stačí vhodně zvolená izolace podlahy, a každý krok již nebude doprovázen nepříjemným hlukem, jako tomu bylo dříve. Přenos zvuku je díky ní citelně mírnější.

Žádná plíseň, bakterie a hlodavci

Moderní izolační materiály jsou odolné vůči škůdcům. Zajišťují, aby se do krytiny nenatahovala vlhkost, čímž ji chrání před vznikem plísní a dalšími mikroorganismy. Za zmínku stojí i fakt, že se pod izolovanou podlahou nevyskytují hlodavci, kteří ji postupně likvidují.

Prodloužení celkové životnosti

Když se nabízí možnost, jak podlaze prodloužit životnost a vyhnout se nákladným investicím do oprav, byla by škoda ji nevyužít. Kvalitní materiál, který si dlouhodobě uchová původní vlastnosti, má na trvanlivost podlahové krytiny velmi pozitivní vliv. Vyztužená podlaha je mnohem odolnější a méně náchylná k poškození. Chcete se o možnostech izolace anhydritové nebo betonové podlahy dozvědět více? Dotazy směřujte na Dušana Urbánka na urbanek-bp.cz.

Publikováno: 17. 01. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková