Chraňte věci na zahradě před deštěm a větrem. Stačí si pořídit krycí plachty

Bydlíte-li v rodinném domě se zahradou, jistě máte starost o to, aby vám špatné počasí nepoškodilo zahradní nábytek, ale také třeba úrodu na zahrádce. V případě, že jim chcete poskytnout alespoň nějakou ochranu, je na místě si pořídit krycí plachty.

Jaké krycí plachty použít?

V momentě, kdy použijte krycí plachty, budou veškeré pod nimi ukryté předměty v bezpečí. Je ale nutné zvolit skutečně kvalitní materiál. Příkladem jsou polyetylenové krycí plachty s oky, jež se dají pořídit u společnosti Plachty Štěpáník. Jedná se o plachty, které jsou velmi odolné vůči negativním klimatickým vlivům. Drží si svoji tvarovou i barevnou stálost v rozmezí teplot od -40 °C do 60 °C, takže je v našich končinách můžete bez problémů použít v každém ročním období. Hodí se zejména na podzim a během zimních měsíců, kdy dobře poslouží jako ochrana před deštěm a mrazivým počasím. Krycí plachty s oky mají tu výhodu, že se dají poměrně dobře ukotvit, takže je neodfoukne ani silnější vítr. Skrz oka stačí provléci lano, které následně upevníte, případně je možné plachtu rovnou přes oka přibít do země.

Možnosti využití krycích plachet

Krycí plachta s oky se vám může hodit kupříkladu na zakrytí zahradního nábytku, který nechcete zbytečně přesouvat dovnitř domu, kde by zabíral příliš mnoho místa. Dále se zakrývací plachty šiknou ve chvíli, kdy potřebujete zakrýt zahradní nářadí, traktůrek na trávu apod. V neposlední řadě se krycí plachty využívají také k ochraně rostlin, jež jsou náchylné na mráz. Stačí je jednoduše přikrýt a rázem je nezasáhnou ranní mrazíky, které jsou častou příčinou uhynutí mnoha druhů rostlin, zeleniny a ovoce. Investice do krycích plachet s oky jako ochrany před počasím není nijak vysoká. Vzhledem k tomu, o jak užitečnou pomůcku na zahradu se jedná, se vám vynaložené prostředky rozhodně vyplatí.

Publikováno: 06. 08. 2020

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková