Jak vybrat vchodové dveře?

Vchodové dveře jsou nezbytnou součástí každého domova, ať se jedná o byt či dům. Jejich funkčnost je zejména bezpečnostní, chrání proti vniknutí cizím osobám, představují ochranu vašeho života i majetku. Proto je zapotřebí vybrat ty správné.

Venkovní vchodové dveře - nabídka

Dveří existuje spousta, oblíbené jsou dřevěné variace. Jde o vkusné provedení, které je bytelné. Celodřevěné dveře mohou být tvořeny z jednoho kusu dřeva, nebo z více palubek. Následně lze aplikovat různé bezpečnostní prvky, které posílí ochranu vašeho majetku. Tento typ dveří je vhodnější k zateplení. Pokud se jedná o venkovní vchodové dveře, tak zde se často využívá prostupnosti světla. Aplikuje se tak vsadka v podobě skla, může být matné, aby přes něj nebylo vidět. Skleněný prvek pak může být v jednoduché podobě jednoho obdélníku, lze si ovšem zvolit například více „okének“ ve tvaru čtverců, koleček či složitějších tvarů, například evokujících vějíř. Samotné dřevěné dveře se pak vyrábí z různých typů dřeva, oblíbené jsou především smrkové. Dále se vyrábí ocelové dveře, kdy jejich robustní konstrukce má delší životnost oproti dveřím plastovým nebo dřevěným.

Jaké jsou kvalitní vchodové dveře do bytu?

Bytové jednotky mají zcela plné dveře většinou s více bezpečnostními prvky. Proč? V bytovém domě je větší anonymita. Zloději se sem proto raději vloupávají, u rodinných domů jsou sousedé všímavější i proto, že k sobě mají blíže. U bytu navíc zloděj nemusí překonávat překážky typu plotů, psů, alarmů apod. Zkrátka vchodové dveře do bytu nemají například ony prosklené vsadky, jsou nejčastěji robustní konstrukce z bytelného dřeva, doplňuje je zesílení ocelovým profilem, mají více odolných zámků, bezpečnostní závěsy s čepy proti vysazení. Nejen toto nabízí dveře se zvýšenou odolností proti vniknutí. Nezapomeňte ani na kvalitní bezpečnostní kliky na dveře. Při výběru správného bezpečnostního kování je třeba dodržet určitá pravidla. Bezpečnostní kliky jsou testovány NBÚ (Národní bezpečnostní úřad), mají tak přidělený certifikát, který je řadí do konkrétní bezpečnostní třídy. I kliky tak slouží k ochraně vašeho majetku i vás samotných. Vchodové dveře mají být vkusné, málokdo chce, aby vchod do jeho bytu či domu připomínal trezor, to by vyvolalo pocit jako z nějakého apokalyptického filmu. Proto dnes existuje bohatá nabídka vchodových dveří do rodinných domů, chat i bytů, kde je kladen důraz na design a bezpečnostní prvky na sebe můžete vrstvit podle toho, jak velkou míru bezpečnosti potřebujete. Záleží i na požární odolnosti, dále i odolnosti vůči povětrnostním vlivům a teplotním rozdílům mezi interiérem a exteriérem. Bohatou nabídku vchodových dveří, které splňují nároky na nejvyšší požadavky, co se týká funkčnosti, bezpečnosti i designu, si můžete prohlédnout u firmy ERKADO. eshop ERKADO CZ

Publikováno: 03. 10. 2022

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková