Home staging zvýší cenu vaší prodávané nemovitosti

Prodáváte nemovitost? V tom případě se zřejmě snažíte za ni získat co největší cenu. S tím vám mimo jiné pomůže tzv. home staging. Cenu prodávané nemovitosti ovlivňuje několik faktorů. Lokalita, dopravní dostupnost, občanská vybavenost, hlučnost i estetika okolí. Obecně se dá říci, že čím žádanější lokalita a vyšší životní úroveň v ní, tím vyšší cena. Velkou roli však hraje také interiér nemovitosti, tedy jak dům či byt na kupujícího zapůsobí. Zda se v něm bude cítit dobře či nikoliv. A s tím vám pomůže právě home staging.

Dokonalá prezentace nemovitosti

Pojem home staging snad ani nemá český ekvivalent. Slovo home znamená domov a staging inscenování. V reálu se jedná o formu prezentace na realitním trhu. Profesionálové z řad interiérových designérů prostřednictvím vhodného nábytku, dekorací a nástěnných prvků vytvoří maximálně přitažlivý interiér.

Interiérový design versus home staging

Nejvíce se home staging přibližuje interiérovému designu, který je ovšem zaměřený na vlastní domov. Home staging se primárně věnuje nemovitostem určeným k prodeji či pronájmu, které zkrátka obleče do nového hávu. Šikovně skryje jejich nedostatky a vyzdvihne přednosti. Dosáhne toho, že interiér ve výsledku bude působit světleji a prostorněji. Vytvoří v něm příjemnou atmosféru, navodí iluzi, že nemá chybu.

Kde si službu objednat?

Přímo neodolatelné interiéry vytváří brněnské Homestaging Studio, které ovšem působí i v jiných částech republiky, ať již v Praze (homestaging Praha) a Ostravě (homestaging Ostrava). Jak to probíhá? Jednoduše. Prvním krokem je osobní konzultace a představení nemovitosti návrhářům. Dalším cenová kalkulace následovaná návrhem interiéru a jeho realizací. Designéři byt vyšperkují k naprosté dokonalosti a tím připraví k prodeji. A po něm zase vše odmontují a vrátí do původního stavu.

Na kolik to vyjde?

Návrh interiéru, konzultace, poradenství i samotná realizace je zpoplatněna částkou 600 Kč za hodinu. Cena úpravy nemovitosti se stávajícím nábytkem se pohybuje mezi pěti a patnácti tisíci korunami. V případě použití nového nábytku je cena mírně navýšena. Služba se ale vyplatí. Home staging totiž vytváří první dojem, který bývá nejdůležitější. V některých případech v zákazníkově rozhodování může hrát poměrně zásadní roli.

Publikováno: 27. 02. 2022

Kategorie: Reality

Autor: Barbora Kocourková