Dveře začněte vybírat raději hned

Co je na výběru dveří tak složitého? Kdo ještě nikdy žádné nevybíral, nechápavě kroutí hlavou, všichni zasvěcení nám ale dobře mířenou radu v nadpise potvrdí. Volba dveří je docela věda, ať už sháníte vchodové či interiérové. Nějakou dobu také trvá jejich výroba, transport k vám domů a montáž. Počáteční rozhodování tedy určitě neodkládejte.

Samotný výběr trvá zákazníkům zpravidla 1-5 týdnů a výrobci jim to moc neusnadňují. Nabízí spoustu variant materiálů, designů, kování, zárubní, konstrukcí a systémů otevírání, takže člověk si pak vůbec není jistý, po čem vlastně touží.

Vládnou posuvné mechanismy a jednoduchost

Lidé dnes často vyhledávají posuvné dveře a minimalistický design. Jenže ani tohle samo o sobě není zrovna jasným požadavkem. Podívejte se třeba na interiérové dveře Sapeli. Všechny vypadají moderně a minimalisticky. Těm šťastnějším se stane, že se do nějakého modelu zamilují na první pohled, ostatní pak tráví dlouhý čas rozhodováním. Teď si k tomu přičtěte ještě čas na výběr kování, zárubní, velikosti a hned máte odpověď na to, proč výběr trvá až pět týdnů. Čas s výběrem vám může usnadnit odborný tým, který má mnohaleté zkušenosti.

Dveře na míru se vyrábí až 10 týdnů

Další kapitola pak probíhá na straně výrobce, Sapeli uvádí na výrobu 6-10 týdnů. Veškeré dveře totiž vyrábí na míru přesně podle požadavků zákazníka. Po výběru tedy provedete elektronickou objednávku nebo navštívíte osobně Sapelicentrum Pardubice či jiné a domluvíte si termín zaměření. Aby dveře přesně seděly, je potřeba odborné zaměření. Výroba standardních dveří pak trvá do 6 týdnů, u atypických to může být až 10. Poté ještě musíte počítat týden až dva na montáž. Ne že by trvala tak dlouho, nicméně nejspíš se vám nebude hodit první termín, který vám bude navržen.

Suma sumárum, když budeme optimističtí, můžete mít nové dveře doma za 8 týdnů. Zdá se vám to moc? Vždycky tady je varianta jít do velkého hobbymarketu, dveře si vybrat a rovnou odvézt domů. Ale, většinou se vyplatí si počkat na kvalitní dveře. Volba je samozřejmě na vás. Sapelicentrum Hradec Králové pro vás má dveře otevřené a zaměstnanci firmy vás rádi přivítají i v jiných pobočkách.

Publikováno: 27. 07. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková