Bez skříní se neobejdete ani v dílně. Jak správně vybrat a nepřebrat?

Stejně jako se bez nábytku neobejdete v obývacím pokoji, ho budete potřebovat i v garáži či dílně. Bez ohledu na to, zda se ve svém volném čase věnujete kutilství, nebo zařizujete profesionální výrobnu, vám přijdou vhod především dílenské skříně. A protože byste je měli vybírat podle jiných kritérií, než jakými se řídíte při výběru klasického nábytku, připravili jsme pro vás pár praktických tipů. Držte se jich a nešlápnete vedle.

Bez skříní je v dílně chaos

Alfou a omegou každé dílny je kvalitní dílenský nábytek, který vám poskytne dostatek úložných prostorů. Kromě stolu neboli ponku jsou nedílnou součástí vybavení i dílenské skříně. Slouží k uskladnění věcí všeho druhu – od dokumentů přes nářadí až po kabely či jiné komponenty. Jinými slovy: dá se do nich uložit vše, co by se nemělo válet po podlaze.

Dřevo nebrat, sáhněte po plechové, nebo kovové konstrukci

Naprosto zásadní rozdíl mezi běžnou skříní a skříní určenou do dílny spočívá v použitých materiálech. Kvalitní dílenské skříně se obvykle vyrábí v kovovém či plechovém provedení, případně z kombinace obojího. Dřevo není vhodné, protože by se v prostředí dílny rychle opotřebovalo. Kovové a plechové dílenské skříně jsou odolné, stabilní a bezúdržbové. Zároveň mají vysokou nosnost. Při výběru se zaměřte na kvalitu povrchové úpravy – dílenský nábytek by měl být opatřen kvalitním lakem.

Jak skříň vypadá uvnitř?

K rozhodujícím kritériím patří také vnitřní uspořádání skříně. K mání je mnoho variant, které se liší počtem polic a jejich variabilitou (možností nastavení výšky mezi jednotlivými příčkami), přítomností plastových boxů a dalších prvků. Jaké řešení zvolíte vy, závisí na plánovaném využití skříně. A na koho se obrátit? K renomovaným českým výrobcům patří firma POLAK CZ. V jejím výrobním programu najdete prvotřídní dílenské skříně vhodné do všech typů provozů. Prohlédnout a objednat si je můžete na webu Nábytek Polák.

Publikováno: 23. 11. 2018

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková