Bydlení podle Feng šuej - 4. část

Očistěte si prostor

V minulém článku jsme slíbili, že přineseme další rady, jak si energeticky očistit prostor, ve kterém se pohybujeme, od negativní energie. Nezapomeňte na to, že čím více staré nevhodné energie odstraníte, tím větší prostor bude mít vaše energie a životodárná energie čchi. Takže další jednoduché úkony, které vám mohou přinést pouze potěšení: Květiny a jiné rostliny Prach na žádném místě nepřitahuje pozitivní energii. Podobně je to i s prachem, který se usazuje na našich domácích rostlinkách. Pravidelně je čistěte, protože mohou blokovat průchod pozitivní energie. Dbejte o to, aby vaše rostliny byly zdravé a nevysychaly, aby měly dostatek půdy, uschlé a zvadlé části odstraňujte. Nejlepší energii mají kvetoucí rostliny s kulatými listy. I suché kytice sice mohou vypadat hezky, ale protože jde o mrtvé vysušené rostliny, raději si je doma nenechávejte ani jejich nedarujte svým blízkým. Všechno mrtvé a suché je pro rozvoj pozitivní energie nevhodné.

Svíce nejen pro atmosféru

Zamysleli jste se nad tím, proč se při slavnostních příležitostech používají svíce, samozřejmě kromě toho, že jsou působivé? Odpověď je jednoduchá. Plamínky svíček mají velkou očistnou sílu. Očištění části prostoru dosáhnete větším počtem zapálených svíček, a pokud chcete, jejich účinek lze zvýšit například krystalem, který položíte vedle.

Významné krystaly

Síla krystalů je téměř nevyčerpatelná a jejich ochranný účinek má velmi dlouhou tradici. Nejvhodnější jsou přírodní, nebroušené. Chcete-li ochránit prostor z každé strany, rozmístěte čtyři krystaly po celém obvodu bytu, kanceláře či domu. Pravidelně je čistěte pod studenou tekoucí vodou a potom je nechte nabít na slunci. Praskající nebo poškozené krystaly vyměňte za nové. vonné tyčinky Dalšími možnostmi očisty prostoru jsou, například, vonné tyčinky. Nenechte jejich nečinně na jednom místě, ale když tyčinku zapálíte, přejděte s ní ve směru hodinových ručiček všechny místnosti, přičemž myslete na to, že jejich očista. Teprve potom postavte tyčinku do stojanu a nechte ji dodoutnat.

Sůl dezinfikuje nejen rány, ale i prostor

Očistu solí je nejlépe dělat, když odcházíte na několik hodin mimo prostor, který chcete vyčistit. Do misek nebo talířků nasypte asi 2 lžíce soli, ideální je mořská, a když se vrátíte, vyhoďte ji mimo tohoto prostoru. Sůl dokáže vsáknout množství negativní energie, a kdybyste ji vyhodili ve stejném prostoru, nezbavíte se jí.  

Publikováno: 10. 07. 2017

Kategorie: Interiér

Autor: Adéla Novotná

Tagy: bydlení podle feng šuej