Proč jsou záclony důležité?

Okna jsou nesmírně důležitá pro jakýkoliv vnitřní prostor. Pomáhají cirkulaci vzduchu, prosvětlují místnost, umožňují větrat. Kromě toho jsou ale i šancí, jak nahlédnout do vašeho domova. Pokud to nechcete dovolit kolemjdoucím nebo obyvatelům protějšího panelového domu, rozhodně potřebujete záclony. Záclony ale neslouží jen k zajištění soukromí, jsou rovněž dekorativním prvkem. Pokud jste stále skeptičtí, jestli je doma doopravdy potřebujete, čtěte dále.

Dopřejí vám soukromí

Žaluzie sice také fungují, ale ty přes den určitě nebudete chtít mít zatažené, protože byste uvnitř místnosti neměli moc světla. K zachování vašeho soukromí rozhodně slouží záclony. A nejde jen o ochranu před pohledy zvědavých sousedů. Hotové záclony se dají využít také pro oddělení místnosti, zejména pro optické oddělení. Záclona, na rozdíl od závěsu, má tu výhodu, že nezamezuje vstupu světla.

Filtrují nebo blokují světlo

Chcete mít místnost hodně prosvětlenou? Pak sáhněte po zácloně s řidším vzorem. Toužíte raději po tmavším prostředí? Pak můžete vybrat hustou záclonu. Množství světla omezí, ale zároveň nebudete muset svítit.

Pomohou vám ušetřit za energie

Kdo by to byl řekl, že bytový textil pomůže v úspoře energií. Závěsy vám ale doopravdy pomohou udržet teplo v místnosti a v létě zase chlad. Spousta tepla totiž uniká přes okno, a když před něj dáte záclonu, částečně tomu zamezíte. Taková rada se při dnešních cenách energií více než hodí.

Vytvářejí pocit domova

Záclony a závěsy dodají každému prostoru nádech pohodlí. Bez nich působí místnost holá a neobydlená. Závěsy nutností rozhodně nejsou, ale aspoň záclony byste si pořídit měli. I kdyby třeba jen krátké do půli okna. A kde je koupit? Podívejte se například do internetového obchodu Dante.cz, kde prodávají i další bytový textil, jako jsou povlečení, koupelnové předložky, ručníky, prostěradla atd.

Publikováno: 06. 04. 2022

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková