Pracovna podle feng shui

Stále častěji pracujeme doma nebo si rozhodně práci přinášíme i domů ... I proto bychom si měli pracovnu zařídit tak, abychom se cítili v ní co nejlépe. Samozřejmě, nejen v té domácí, ale i ve skutečné práci, kam denně docházíme.

Pracovna podle feng shui

Pracovna je místnost, kde se potřebujeme naplno soustředit a podporovat svou kreativitu i myšlení. Je proto nanejvýš důležité, abychom si tu zajistili ten nejlepší tok energie čchi. Stejně jako pro ostatní místnosti v domě či v bytě, i zde platí, že čím více pořádku a čistoty a méně zbytečných věcí, tím máme energii čchi lepší a silnější. Následující tipy vám pomohou k vytvoření feng shui pracovny, kde budete příjemně studovat i pracovat:
  • vhodnou rostlinou do pracovny je bambus nebo kaktus. Obě rostliny rostou v těžkých podmínkách, jsou nezlomné a symbolizují štěstí
  • vaše pracovna by měla být co nejdále od ložnice a v ideálním případě by měla mít svůj vlastní vchod
  • židle by měla být pohodlná a měla by mít vysokou opěrku. Nejvhodnější je ji umístit tam, kde nejsou žádné police. Za židlí zavěste obraz, se symbolikou vody, která zvyšuje tok kreativní energie. Snažte se najít pro svou pracovnu židli, která není čistě a stroze celočerná
  • nevhodná barva do pracovny je modrá
  • nejsou vhodné ani zrcadla na jižní stranu, také fontánky - tato oblast je oblastí ohně- severní oblast (voda a kov) - zde umístěte obrazy vztahující se k vaší kariéře, barvu rámu volte bílou nebo černou.
Pokud můžete mít v domě pracovnu, jste šťastný člověk. Tato místnost vám totiž poskytne dostatečný klid na práci i relaxaci. Pracovna by měla odrážet vaši osobnost. Nábytek by měl být pohodlný a pokoj dobře osvětlená. Obrázky na stěnách - zejména hory, řeky a jezera, podporují tvořivost a fantazii. Základním pravidlem v pracovně je uložen stůl. Všechny drobnosti uložte do zásuvek a boxů, nenechávejte je volně ležet po celém stole. Aby energie mohla dobře proudit, potřebuje volný prostor. I vám se bude chtít do práce víc, když na první pohled nezjistíte, že jste jí doslova zavaleni. Zajímavý vliv na vaši práci má také umístění stolu - podle toho, k jaké světové straně sedíte čelem, tak stimulujete určité druhy práce. Pracovnu je lepší situovat v oddělené místnosti.

Stůl

Nás při práci ovlivňuje bezprostředně. Velký stůl podporuje sebedůvěru. Oválný stůl nebo stůl se zaoblenými hranami, bude pro tvůrčí práci více uvolňující a tím i vhodnější. Pravoúhlý stůl je vhodný pro formálnější situaci (například kancelář). Dřevěný stůl podporuje přirozenou Čchi, skelný ji zrychluje. Jako vhodný prostředek podpory finančního přílivu doporučujeme vyzkoušet umístit na pracovní stůl, čelem do místnosti trojnohou žábu s mincí. Stůl by měl být umístěn takovým způsobem, aby osoba, která za ním sedí, měla po levé ruce okno. Pokud nejsou v místnosti okna, pověste nalevo od sedícího zrcadlo. Člověk, který sedí za pracovním stolem, by stejně měl vidět na dveře nebo by k nim neměl sedět zády.

Osvětlení

Vhodné a dostatečné osvětlení je v pracovně velmi důležité. Při práci s počítačem dbejte na to, aby vám nesvítila jen obrazovka - zapínejte vždy stropní světlo, šetříte tak své oči. Důležitá je také vhodná stolní lampa a dostatek denního světla.

Počítač

Abyste eliminovali vystavení elektromagnetickému poli, postavte vedle počítače či monitoru nějakou rostlinu (užitečný je zejména kaktus). Není vhodné mít počítač umístěn v ložnici, spánek se může stát neklidným, povrchním a ráno se budete budit unavení.  

Publikováno: 18. 04. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Adéla Novotná

Tagy: pracovna feng shui