Buďte hygge: víme jak na to!

Kdo ještě neslyšel o dánském stylu bydlení zvaném hygge, ten jakoby ani nebyl. Zejména s nástupem podzimu se aktuálnost tohoto způsobu bydlení zvyšuje. V čem hygge spočívá a jak svou domácnost přeměnit podle jeho principu?

Pohodlí, soulad a atmosféra

Základní myšlenka hygge bydlení spočívá v tom, že váš byt nabízí pohodlné sezení, místo, kde můžete odpočívat a veškeré zařízení je v souladu a dohromady utváří příjemnou atmosféru. K dotvoření jednotného vzhledu celé domácnosti skvěle poslouží dřevěný nábytek na míru. Právě dřevo je totiž oblíbený přírodní materiál, který navodí příjemnou a pohodovou atmosféru a celý byt příjemně provoní.

Obývací pokoj je srdcem každého domova

Jelikož hygge klade velký důraz i na přírodní materiály a jejich přítomnost ve vašem obydlí, měli byste je začlenit do svého domova i v podobě doplňků. A samozřejmě nesmí v hygge bytě chybět pohodlný gauč. Abyste na něj měli místo, zvažte pořízení praktických vestavěných skříní na míru. Ty vám zajistí jak dostatek úložného prostoru pro vše potřebné, tak i dostatek místa na velkou rodinnou pohovku.

Nastavte si hygge i ve své mysli

Nábytek, který se ve vaší domácnosti nachází, společně se všemi doplňky, které vlastníte, utváří tvář vašeho domova. Aby váš domov byl ve stylu hygge, neměly by v něm kromě dřevěného nábytku chybět ani pohodlné deky, svíčky a ozdobná světýlka. A jak poznáte, že váš byt je zařízen ve stylu hygge? Cítíte se v něm pohodlně, bezpečně a skvěle si v něm odpočinete a odreagujete. Nemusíte tedy slepě sledovat všechny trendy, ale spíše je použít jako kompas a detaily dotvořit podle svého. A dánský styl hygge není pouze o doplňcích a vzhledu bytu, nýbrž i o vašem vlastním nastavení. Buďte vděční za maličkosti, často se navštěvujte s rodinou a žijte v přítomnosti.

Publikováno: 30. 09. 2021 / Aktualizováno: 19. 06. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková