Nezavrhujte plast!

Plast v současnosti v souvislosti s tunami jednorázových obalů, kelímků, brček, sáčků a tašek zamořujících oceány spíše patří mezi materiály, jimž se snažíme vyhýbat. A to si výrobci plně uvědomují a obalové materiály stále vylepšují. Především se zaměřují na výrobu těch stoprocentně recyklovatelných. Ochránci životního prostředí bijí na poplach. Množství plastu plujícího v oceánech a mořích už dávno přesáhlo únosnou mez. Nedávno v nich byly detekovány japonské kelímky na kávu z roku 1973. Naprosto neporušené a bez jediné známky rozložení. A dokonce prstem ukazují na hlavní viníky.

Jednorázovým plastům odzvonilo

Mezi největší znečišťovatele evidentně patří Čína a Indie. Jejich snahy omezit jednorázové plasty jsou přitom minimální. Na rozdíl od jiných zemí včetně České republiky, kde je používání jednorázových plastů a brček již zakázáno. U nás senát zákaz jednorázových plastů potvrdil již v srpnu tohoto roku.

Když plast, tak recyklovatelný

To však neznamená konec plastu jako takového. Ty jednorázové plasty postupně nahrazují ty plně recyklovatelné. Výhradně na výrobu produktů právě z těchto plastů se specializuje například společnost ELASTO FORM Bohemia, s.r.o., dceřiná společnost německé firmy Elasto GmbH & Co. KG, která již od roku 1992 působí na trhu 3D reklamy a je členem mezinárodní organizace velkoobchodů a výrobců reklamních a dárkových předmětů PSI.

Kolekce REuse

Vaší pozornosti by neměla uniknout také nová řada REuse s produkty vyrobenými z bioplastu, tedy z toho organicky odbouratelného a rozložitelného. Jedná se o plně recyklovatelné, a přitom velmi odolné, bytelné a zdravotně nezávadné vratné kelímky na pití a krabičky na jídlo vhodné i do myčky na nádobí. V nabídce však najdete také drobné reklamní předměty i velmi luxusní firemní dárky, které potěší i ty nejnáročnější.

Publikováno: 26. 09. 2022

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková