O mobilní domy má zájem více lidí, než si možná myslíte

Koupit si při současných cenách nemovitostí vlastní bydlení není úplně nejjednodušší úkol. Musíte buďto hodně vydělávat, nebo se zadlužit na mnoho desítek let dopředu. Pod milion dnes nic neseženete, a to ani v menších obcích. Prahu nebo Brno raději ani nezmiňovat.

Cena je příjemná

Vzhledem k tomu, že v rámci výše cen obytných nemovitostí jsme premianti Evropy, není se čemu divit, že stále více lidí hledá možnosti, jak bydlet v pohodlí a zároveň za solidní peníze. I v dnešní době se dají najít cenově zajímavé alternativy. Jen ne každý je dokáže ocenit. Třeba takové mobilní domky a dřevostavby dokáží poskytnout útulný domov za docela slušné peníze. Samozřejmě nečekejte nic extra. Nejedná se však ani o žádné maringotky vhodné tak akorát k přespání po večerní pijatice. Nejmodernější verze mobilheimů se dají používat dokonce i k celoročnímu bydlení. Příliš prostorné však nejsou, takže pro větší rodiny určeny nejsou. Za to jsou dobře vybavené, často i kompletně. Pořád je zde ale řeč hlavně o modelech, jež jsou k celoročnímu bydlení určeny. Existují i verze s horšími parametry, co nejsou k zimnímu obývání příliš vhodné. Dají se ovšem využít třeba místo letních chatek. Když máte volný pozemek na nějakém pěkném místě, je to ideální řešení. Hlavně tedy po finanční stránce. Dobré je, že kvůli tomuto druhu obydlí si nemusíte složitě vyjednávat žádné stavební povolení.

Domky na klíč se také vyplatí

Ani dřevostavby nejsou vůbec k zahození. Rozhodně nejde o žádné roubenky, ale o plnohodnotné bydlení na klíč. Stačí si vybrat jeden z nabízených modelů a do pár měsíců můžete bydlet. Většinou jde o architektonicky docela jednoduché stavby budované primárně z prefabrikovaných dílů. Díky tomu jde o levnější a rychlejší řešení bytové otázky než třeba stavba tradičnějšího zděného domku.

Publikováno: 15. 08. 2021

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková