Zahradní technika, bez které se na zahradě neobejdete

Říká se, že práce šlechtí, no údržba zahrady snad ještě o něco více. Ten pocit, kdy člověk spočine očima na čerstvě posekaném trávníku a perfektně upraveném záhonu, je k nepopsatelně naplňující. Určitě to znáte a nedáte na svou zahrádku dopustit. Anebo snad máte se zahradničením problém? Příčinou vaší averze může být zastaralá zahradní technika. A dost možná některé praktické pomocníky vůbec nevlastníte, protože si myslíte, že je nepotřebujete. Pořiďte si následující, kteří jsou podle nás naprostým základem.

Sekačka

Sekačku vlastní snad opravdu každý, ale zdaleka ne všichni zahrádkáři disponují vhodným modelem. Zamyslete se nad tím, zda vám stávající sekačka spíše nepřidělává práci. Možná je nejvyšší čas ji vyměnit – třeba za typ s větším průměrem. Anebo „pustíte žilou“, dáte zelenou moderním technologiím a pořídíte si sofistikovanou robotickou sekačku?

Motorová kosa

Jak se vypořádat s trávou v místech, do kterých klasická sekačka nemůže? Například podél zídek nebo v blízkosti okrasných keřů si hravě poradí motorová kosa.

Provzdušňovač neboli vertikutátor

Toužíte po dokonalém trávníku, který vám budou závidět sousedé? Pak si se sekačkou a motorovou kosou nevystačíte – potřebujete také provzdušňovač neboli vertikutátor či travní frézu. Zařízení disponuje sadou nožů a neúnavně rozrušuje travní krustu. Právě ta totiž brání zelenému koberci ve zdravém růstu.

Zahradní drtič

Kam se zahradním odpadem? Postará se o něj zahradní drtič. Jedná se o stroj, který se stane jedním z vašich nejbližších přátel. Robustnější benzínové modely si bez potíží poradí i s hrubšími větvemi.

Důvěřujte renomovaným značkám

Rada na závěr zní: Nesnažte se na zahradní technice ušetřit – levné „hobby“ přístroje od neznámých výrobců často nevydrží v ostrém provozu ani jednu sezónu. Pro vaši kapsu bude mnohem lepší, když svěříte důvěru strojům světové značky. Sázkou na jistotou je například Husqvarna s více než 300letou historií.

Publikováno: 14. 06. 2020

Kategorie: Zahrada

Autor: Barbora Kocourková