Dřevěná terasa vám umožní relaxovat na čerstvém vzduchu téměř po celý rok

Terasa je šperkem každého rodinného domu. Hodí se k odpočinku i práci. Kde jinde může být lépe, než na čerstvém vzduchu s výhledem do zahrady? Krásné místo k odpočinku i práci. Kde jinde si vychutnat šálek voňavé kávy než pod širým nebem? Dlážděné i dřevěné terasy se dají používat celoročně. Užívejte si jejich atmosféru v létě i v zimě.

Jaký materiál zvolit pro terasu?

Rozhodnete-li se pro dlažbu, budete se řídit hlavně podle vzhledu. Dlažba je obecně odolná a vydrží i největší nepřízeň počasí. Co se týče výběru dřeva, je už na místě zabývat se nejen vzhledem, ale i jeho vlastnostmi, abyste nemuseli po pár letech celou terasu obnovovat. Dřevo by mělo být co nejtvrdší. Jedině tak dosáhnete toho, že dřevěné podlahy na vaší terase budou odolné a jen tak u nich nedojde k mechanickému poškození. Kvalitní dřevo může odpudit vyšší cenou. Vzhledem k jeho delší životnosti se ovšem investice vyplatí. Pokud možno, vyhněte se evropským dřevinám. Borovicové či smrkové palubky sice pořídíte za sympatickou cenu, jejich životnost se ovšem pohybuje pouze kolem deseti let – a to maximálně. Dřevěné palubky ze sibiřského modřínu si vedou lépe. Se správnou údržbou vydrží minimálně 25 let. Nejodolnější jsou tropické dřeviny, ty zůstávají beze změn klidně dlouhých 40 let a déle. Oblíbená je například dřevina teak, která se snadno opracovává, ale přesto je velmi odolná i bez speciálního ošetření.

Materiál shánějte u spolehlivé firmy

Jako dodavatele volte tu firmu, která vám řekne vše o původu a vlastnostech daného dřeva a nasměruje vás ve výběru. Jednou takovou je AU-MEX. Prodejem palubek se zabývá přes dvacet let. Pro zájemce má k dispozici vzorkovnu, kde je možnost prohlídnout si dřevo z blízka. Kromě prodeje zajišťuje také odbornou montáž.

Publikováno: 23. 11. 2019

Kategorie: Zahrada

Autor: Barbora Kocourková