Kvalitní garážová vrata jsou praktická a dodají bydlení punc exkluzivity

Na garážová vrata by se nemělo pohlížet jen jako na nezbytné příslušenství každé garáže. Podílejí se také na dotvoření celkového vzhledu vašeho domu a zahrady - proto je vhodné vybírat nejen s citem pro funkčnost, ale také estetično. Vždyť kdo netouží po krásném bydlení s puncem exkluzivity? Vhodně zvolená garážová vrata mu ji dodají!

Jak správně vybrat garážová vrata?

Kvalitní garážová vrata jsou vyrobena tak, aby zajišťovala bezpečnost v prostoru garáže - chrání automobil i další věci, které jsou v ní uloženy. Pokud je garáž průchozí a dá se z ní snadno dostat do domu, mělo by být zabezpečení ještě o úroveň vyšší. Do nejmenších prostor se hodí dvoukřídlá vrata, která se otevírají ven. Jejich otevírání a zavírání však nepatří k nejrychlejším a nejpohodlnějším, navíc vyžadují poměrně dost prostoru před garáží. Posuvná vrata jsou na tom lépe: Jestliže vstupujete do garáže, aniž chcete uvnitř zaparkovat auto, stačí je odsunout jen z části. Kdo má dostatek prostoru na stropě, může si pořídit sekční garážová vrata. Ta jsou v dnešní době hodně oblíbená. Abyste se nemuseli zdržovat vystupováním z vozu, lze je vybavit pohonem, díky kterému je otevřete pohodlně z auta pomocí ovladače. Podobnou alternativou jsou rolovací garážová vrata, jejichž výhodou jsou menší požadavky na prostor u stropu.

Nezapomínejte ani na bránu

Garážová vrata nejsou to jediné, čím ovlivňujete vzhled zahrady. Zásadní podíl má také brána, přes kterou vjíždíte autem na pozemek. Praktické jsou posuvné brány. I ty lze vybavit pohonem a automatickým otevíráním. Pokud máte dostatek prostoru a nepotřebujete parkovat hned za plotem, nabízejí se vám také křídlové brány.

Obraťte se na odborníky

Sázka na prověřeného dodavatele s dlouhodobou praxí v oboru a prokazatelnými referencemi se vždy vyplácí. S výběrem garážových vrat a brány vám pomohou specialisté z firmy Bubík. Nedílnou součástí nabídky jsou také další prvky - venkovní žaluzie a venkovní rolety. V noci se vám bude díky nim lépe spát, neboť se do domu nedostane žádné světlo z ulice. V létě zase nepustí nadměrné množství slunečního světla, díky tomu si doma udržíte příjemnou teplotu.

Publikováno: 11. 10. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková