Krby se vrátily do českých domácností

Topení dřevem je opět v kurzu. Důvodů je hned několik. Od klesající ceny dřeva až po novodobou filosofii čerpající ze severských zemí, kdy je domácí pohoda, štěstí i antistresové prostředí úzce spojeno s ohněm. A svíčka je pouhým kompromisem. Tu pravou pohodu nabízí oheň v krbu či v prosklených kamnech.

Naplánujte si krb s předstihem

Chcete si užít sychravý podzim a zimu s dokonalou atmosférou? Pořiďte si krb. Hořící oheň je přesně to, co dělá teplo domova. Nejen fyzicky teplem, ale i pocitově. Ne nadarmo se zažil termín „teplo rodinného krbu“. Co na tom, že máte klasické topení na plyn. Atmosféře ohně se nic nevyrovná. A navíc, krb si lze pořídit i na plyn.

S kvalitní krbovou vložkou však dnes hodně ušetříte i za energie

Dřevo už není levné a dostupné pouze v některých lokalitách. I tradičně na dřevo skoupé oblasti dnes nabízí obrovské přebytky palivového dřeva. Kalamitní dřevo si lze dokonce do určitého množství vytěžit svépomocí zadarmo ev. téměř zadarmo, ale i hotové dřevo na topení se prodává extrémně levně. Zlevňují též ceny dřevěných briket. To vše nahrává tomu topit výhradně, střídavě, nebo částečně v kamnech případně v krbu. Díky dobré krbové vložce či krbovým kamnům můžeme tímto druhem levného a stylového topení vykrýt přechodné sezóny jara a podzimu. Jenomže poslední teplé zimy ukazují, že nám vystačí i v zimě. Krbové vložky si navíc lze koupit s velkými výkony, takže se dají použít i jako hlavní a jediné topení.

Svět krbů

Společnost Camina & Schmid Feuderdesign und Technik GmbH & Co. KG je výrobce krbových vložek, krbů, krbových kamen a mastkových kamen s plotnou a pecí. Jde o produkty vhodné pro topení dřevem, které rozhodně obstojí i jako hlavní zdroj vytápění rodinných domů či chalup. Firma prodává krby v moderním i klasickém designu, též akumulační krby, samostatná kamnová ohniště a kamnová dvířka. Vedle krbových kamen na dřevo nabízí i efektní krbové vložky na plyn. Jde o velice zajímavé produkty, vhodné pro moderní i tradiční interiéry.

Publikováno: 10. 05. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková