Vybíráme interiérové žaluzie: Jsou lepší vertikální, nebo horizontální?

Bez

Doby, kdy byly interiérové žaluzie v prostoru mezi skly, jsou naštěstí dávno pryč. Nyní se montují z vnitřní strany okna, takže se nestává, že by se zasekly či sjely dolů jen zčásti. Takové řešení je navíc mnohem praktičtější z hlediska údržby – lamely se velmi snadno čistí od prachu a není zapotřebí rozdělávat okno.

Interiérové horizontální žaluzie se vyrábí v širokém spektru variant a je jen na vás, jaký si vyberete odstín. Tím pádem se nejedná jen o efektivní stínidlo, ale i o atraktivní bytový doplněk. Barevné lamely jsou vidět i z venkovní strany, což umocní celkový dojem z vašeho bydlení a nabídne esteticky zajímavý pohled kolemjdoucím. Pokud vám nevyhovuje hliník, můžete si je nechat vyrobit v atraktivnějším provedení – třeba z bambusu.

K obecným výhodám horizontálních žaluzii tedy patří rychlá a nenáročná montáž, snadná údržba a cenová dostupnost.

V minulosti byly oblíbené vertikální žaluzie především v kancelářích, ovšem dnes se staly nedílnou součástí mnoha domácností. Počítejte však s tím, že zaberou celou stěnu a mohou vám v pokoji překážet – v tomto směru jsou praktičtější horizontální žaluzie. Ideální jsou proto větší místnosti.

Vertikální žaluzie mají lamely z polyesteru, bavlny i jiných materiálů (např. sklotextil či napařený hliník) a existují i provedení, které snižují tepelné zisky v interiéru. Žaluzie lze velmi snadno regulovat a perfektně kontrolovat dopad světla i soukromí. Mimo to si můžete vybrat, zda je necháte na oknech, nebo využijete k přehrazení pokoje na více zón.