Nezařazené

Jak vybírat prostěradla? Materiálů i vzorů je více, atypické rozměry nejsou problém

Prostěradla představují nedílnou součást každé postele a společně s povlečením pomáhají dotvářet útulnou atmosféru ložnice či pokoje. Spousta lidí si však při dnešní široké nabídce na trhu klade otázku, jak vybrat prostěradlo, a který z nabízených materiálů je nejlepší.

Kritéria pro výběr prostěradla

Oči nám radí, že prostěradlo musí ladit s povlečením a ideálně i s dalšími bytovými doplňky v místnosti. Vzor a barva jsou tak často prvním faktorem, dle kterého prostěradlo vybíráme. Pro maximální pohodlí po čas spánku musí být ale i příjemné na omak. Z praktického úhlu pohledu pak dbejte na správné rozměry.

Hebké prostěradlo jersey: příjemné i praktické

Prostěradla jersey vyrobená ze 100% bavlny jsou příjemná a velmi příjemná na omak. Své postavení na trhu si získala i díky vysokému stupni prodyšnosti a absorpce vody, díky čemuž se při spaní nezpotíte. Navíc jsou rozměrově flexibilní, když je napnete až o 25 % navíc oproti jejich původní velikosti.

Zahřejte se s froté

Froté je stálice na trhu. Vedle nespočtu ručníků, osušek a dalšího textilu, který tvoří součást každé domácnosti, jsou oblíbená právě froté prostěradla. K největším přednostem tohoto materiálu patří vysoká savost a hřejivost.

Atypické rozměry prostěradel nejsou problém

Nabídka prostěradel je široká a v podstatě není problém najít zboží jakýchkoliv rozměrů. Poohlédnout se po nich můžete například u specializovaného prodejce na www.rodinnebaleni.cz. V e-shopu najdete prostěradla pro jednolůžka (prostěradla 90 × 200 cm, prostěradla 120 × 200 cm a prostěradla 140 × 200 cm) i manželské postele (prostěradla 140 × 200 cm, prostěradla 160 × 200 cm, prostěradla 180 × 200 cm a prostěradla 200 × 200 cm). Nechybí ani varianty s rozměry 200 × 220 cm a 140 × 225 cm.