Kuchyně na míru nebo hotové kuchyňské linky

Při představě rekonstrukce kuchyně si člověk většinou vybaví spoustu práce, nepořádku a stresu. Ano, každá rekonstrukce určitě obnáší i tyto znaky, ovšem je tu ještě jedna příjemná povinnost, kterou milují zejména ženy, výběr kuchyňské linky. Na trhu je v současné době tolik možností, jak si vybrat tu správnou kuchyň, že je mnohdy těžké se rozhodnout. Zakoupit lze již hotovou kuchyňskou linku většinou v demontu, ale velmi pozitivní je nabídka kuchyňské linky na míru.

Jaký je rozdíl

Samozřejmě mají obě možnosti své klady i zápory a výběr je čistě individuální. Co se týká hotového výrobku jejich velkou výhodou je to, že zde může zákazník osobně prozkoumat kuchyň do každého detailu, zhodnotit kvalitu a vzhled materiálu. Jsou také levnější než je tou u kuchyně na míru a zákazník nemusí čekat příliš dlouho na dodání. Ovšem je tu velké riziko, že daný rozměr nebude vyhovovat půdorysu kuchyně, standardní rozměry totiž ne vždy zapadají do přiděleného prostoru nebo se může vyskytnout jiný problém, který nebyl na začátku vlastně ani vidět. Co se týká kuchyňské linky na míru, zde je možné plně využít prostor a upravit design přesně podle představ a přání zákazníka. Je využito každého centimetru a vše do sebe jednoduše zapadá jako stavebnice. Pozitivem je především výběr barvy, textury, materiálu, doplňků, výplně a dalších prvků, které se provádí v souladu s přáním zákazníka. Za nevýhodu lze považovat vyšší cenu, ale výsledek pak jistě stojí za to.

A jaké trendy jsou dnes v oblibě?

Na tuto otázku je poměrně těžké odpovědět, protože každý majitel domu má svůj styl, svoji představu a své požadavky. Někdo preferuje moderní styl, který se hodí zvláště pro mladé rodiny. Převládají také moderní tvary a materiály, které nezatěžují stálou údržbou. V poslední době je ovšem výroba kuchyňských linek zaměřena na bílé kuchyně, které mohou být nejen v moderním bytě plném stylových prvků, ale tyto bílé kuchyně vévodí i venkovskému stylu.

Publikováno: 03. 05. 2022

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková