Věděli jste, že interiér je možné proměnit jen s pomocí záclon a závěsů?

Máte pocit, že je vaše domácnost zařízená nudně? Že potřebuje trochu oživit? Že potřebuje zařídit trochu jinak, než jak ji máte zařízenou posledních několik let? Nemusíte investovat do nového nábytku, nemusíte dokonce ani nutně kupovat nové spotřebiče nebo nádobí. Stačí, když se vrhnete do koupi nových závěsů a záclon. Právě závěsy a záclony jsou to, co dokáže proměnit interiér k nepoznání. Navíc se nejedná o nic drahého, tudíž to nebude vaši peněženku tolik bolet. Podle bytových architektů jsou právě záclony to, co dokonale zútulňuje interiér. Není to jenom obyčejný bytový doplněk, je to naopak něco, co nejen, že zútulňuje domácnost, ale také to poskytuje jisté soukromí, dokonce některé závěsy tlumí zvuk a záclony zase rozptylují sluneční světlo. I z toho důvodu se vyplatí mít záclony v domácnosti. A pokud vás náhodou přestanou bavit, koupí se nové. Buď se mohou koupit kusové záclony, které mají přesně dané okraje a rozměry, nebo si lze koupit takzvané metrážové záclony, jež mají délku i šířku podle zákazníka.

Záclony volte vždy podle stylu interiéru

Pokud jste se rozhodli oživit svou domácnost s pomocí závěsů a záclon, vyplatí se sázet na takové záclony, které budou zapadat do vašeho interiéru. Každá domácnost je zařízená do konkrétního stylu. Některé domácnosti jsou romantické (sem se hodí například vyšívané záclony), jiné jsou zase zařízené do minimalismu nebo do skandinávského stylu, pro který je typické světlo. Při výběru záclon vždy pamatujte na styl, do jakého je vaše domácnost zařízená. Nekombinujte jednotlivé styly, v takovém příbytku byste se zanedlouho nemuseli cítit zrovna nejlépe.

Záclony také vybírejte podle toho, do jakého interiéru patří

V každé místnosti je prostor na jiné záclony a závěsy. Zatímco do obýváků se hodí spíše dobře průsvitné kousky, do ložnice se nebojte koupit takové, které budou světlo trochu tlumit a které zároveň budou tlumit zvuky zvenčí.

Publikováno: 28. 06. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková