Vestavěné skříně jsou nedílnou součástí moderního bytu

Úložné prostory představují nenahraditelnou součást interiéru. Velice praktickým řešením jsou jednoznačně vestavěné skříně, protože dokážou ušetřit spoustu místa. Vyhnete se tak otázkám, do jaké místnosti pořídit šatní skříň, jakou komodu zvolit, aby ladila k ostatnímu nábytku a podobně. I v malých bytech mají vestavěné skříně své opodstatnění. Dokonale zapadají do interiéru, nikde nepřekáží a dveře se najednou promění ve velká zrcadla. V takové skříni uschováte vše, co potřebujete. V horních policích mají své místo sezónní věci, samozřejmě nechybí ani tyč na zavěšení šatů či kabátů. Stejně tak vyhraďte část pro spodní prádlo, kabelky a doplňky.

Jaké rozměry mívají vestavěné skříně?

Prvně si ujasněte, v jaké místnosti by se měla vestavěná skříň nacházet. Vhodná je do výklenku i podkroví, stejně tak je možné vyrobit i vestavěnou skříň rohovou, případně takovou, aby posloužila i jako dělící příčka. Co se výšky týče, vestavěné skříně sahají až ke stropu, a tím získáte mnohem více úložného místa. Výška posuvných dveří většinou nepřesahuje 275 centimetrů, a proto se vyšší skříně řeší individuálně, například nástavci. Další otázkou je, jak může být taková skříň široká. V tomto ohledu neexistují žádná omezení. Minimální doporučovaná hloubka je 65 centimetrů. V podstatě nezáleží na tom, jestli jsou ve vašem hledáčku vestavěné skříně do ložnice, nebo na chodbu, protože v každém případě se může jednat o řešení od podlahy ke stropu a od stěny ke stěně. Vnitřní prostor si přizpůsobíte svým potřebám.

Vestavěná šatna má své kouzlo

Chcete mít všechny věci na jednom místě? Pokud toužíte po velkorysém úložném prostoru, nabízí se vám vestavěná šatna jako ideální řešení. Jedná se o samostatnou místnost, která slouží jen k jedinému účelu – uložení oblečení a doplňků. Spousta zásuvek, tyčí na ramínka, pořadačů a kontejnerů. V takové šatně rozhodně nechybí ani velké zrcadlo. Výběr konkrétní varianty samozřejmě záleží na prostorových možnostech vašeho bytu či domu. Pokud není vestavěná šatna nic pro vás, poslouží vám alespoň ty vestavěné skříně.

Publikováno: 23. 12. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková