Na co se zaměřit při nákupu šatní skříně?

Šatní skříně tvoří nedílnou součást každého interiéru. Někdo dává přednost objemným sestavám, jiný si libuje v prostorné vzdušnosti.

Rozhodujícím faktorem je prostor

Nejdůležitějším parametrem při výběru šatní skříně jsou prostorové možnosti. Pokud se nemusíte v tomto směru nijak omezovat, můžete se rozhodnout jak pro variantu s posuvnými dveřmi, tak s otevíracími. Oříškem je ovšem napasování skříně do malé místnosti. V takovém případě je možné volit regálový typ, u něhož dveře chybí úplně.

Berte v potaz styl interiéru

Co se týče dekoru a designu šatních skříní, řiďte se též celkovým laděním místnosti, kam skříň hodláte umístit. V nabídce naleznete venkovský styl z masivu či moderní laminát s variabilním dekorem. Tmavší místnosti opticky rozsvítí skříně se zrcadlem. Totéž platí i o malých prostorech, jež tímto způsobem dokážete prodloužit či rozšířit.

Šetřete místo

V úzké chodbě naleznou své uplatnění šatní skříně s posuvnými dveřmi. To platí zejména v případě, že musí být skříň umístěna naproti vchodovými dveřím, jež se otevírají dovnitř. Další vhodnou místností, která je pro tento typ skříní ideální, je ložnice. Jen se příliš nedoporučuje směřovat k posteli skříň se zrcadlem, neboť působí rušivým dojmem.

Komfort i uvnitř

Skříně s posuvnými dveřmi nabízejí veškeré pohodlí skříně klasické. Jsou vybaveny policovým či drátěným systémem, nechybí v nich ani praktická šatní tyč.

Sledujte akční nabídky

Pořízení skříní není zrovna lacinou záležitostí. Levné šatní skříně lze nakoupit v rámci výprodejů či speciálních akčních nabídek. Rozhodně byste ovšem neměli dávat přednost těm nejlevnějším, neboť zpravidla k jejich výrobě nebyly použity příliš kvalitní materiály. Při nákupu se zajímejte o sílu použitého materiálu a způsob zpracování, jenž předurčuje odolnost vůči mechanickému poškození.

Publikováno: 07. 02. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková