5 důvodů, proč mít doma infrasaunu

Teplo má rád každý z nás, zvláště v chladných zimních měsících. A dřevem vonící útulná kabina s infrazářiči dokáže s naším organismem úplné divy. Navíc je infrasauna pro lidské tělo šetrnější a vhodnější než klasická finská sauna.

Důvod 1 – infrasauna se vejde do každého bytu

Nejmenší infrasauna zabere prostor jen o málo větší než váš sprchový kout. Optimální rozměr domácí infrasauny je kolem 100 x 100 centimetrů, na výšku pak většinou 210 centimetrů, abyste se mohli pohodlně postavit. Tak malý rozměr není možné u finské sauny dosáhnout a je to díky tomu, že optimální poloha v infrasauně je vsedě. Infrasaunu si můžete pořídit i do malého panelákového bytu.

Důvod 2 – je nenáročná na umístění i provoz

Infrasauna neprodukuje vlhkost ani velké teplo, takže ji můžete mít třeba i v obývacím pokoji. Náročná není ani na podlahu – bez obav ji postavte na plovoucí podlahu, koberec nebo parkety, zkrátka kamkoli budete potřebovat. Nejčastěji infrasauny najdete v ložnicích, koupelnách, ve výklenku na chodbě či místo nepoužívané komory. K provozu jí stačí samostatná zásuvka 220 V ideálně s vlastním jističem.

Důvod 3 – saunujete se dřív, než řeknete švec!

Než se rozehřeje finská sauna, trvá to desítky minut. Kvalitní infrazářiče Vitae však dosáhnou maximální výkon už za vteřinu po zapnutí. Takže ještě než se v infrasauně pohodlně usadíte, máte tepla, co hrdlo ráčí. Zářiče Vitae mají i další výhodu – během provozu vydávají příjemné oranžové světlo. To připomíná sluneční záření a oceníte ho především v měsících, kdy je slunečního svitu nedostatek.

Důvod 4 – komplexní rehabilitace pro celé tělo i duši

Tepelné záření z infrazářičů má blahodárný vliv na unavené svaly a bolavé klouby. Během infrasaunování se v těle uvolňují endorfiny, které mají vliv na dobrou náladu, zklidňují a zbaví vás stresu. Díky pocení v infrasauně se tělo zbavuje toxických látek, zároveň se hydratuje a čistí pleť. Hlavně u žen má působení infrapaprsků pozitivní vliv na celulitidu.

Důvod 5 – saunujte se kdykoli chcete a za pár korun

Vaše vlastní infrasauna nemá otevírací dobu jako ty, co jsou ve wellness centrech. Navíc je jen vaše a poskytuje vám dokonalé soukromí a 100 % hygienickou nezávadnost. Saunujte se, kdy máte chuť – třeba pozdě večer, když přijdete unaveni z práce. Nebo se ráno, po probuzení, nabijte blahodárnými infrapaprsky energií do celého dne. Provoz infrasauny není drahý a rozhodně váš rozpočet nezruinuje. Půl hodina v infrasauně vás vyjde na pár korun. Kvalitní infrasauny vyrobené v České republice si můžete vybírat na www.saunasystem.cz nebo si je přijďte vyzkoušet do saunového showroomu v Praze – Uhříněvsi.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková