Moderní svítidla do každého interiéru

Máte nově zrekonstruovaný byt nebo nový dům a už se nemůžete dočkat, až se nastěhujete? Jednou z prvních věcí, kterou byste měli při zařizování interiéru začít, jsou svítidla. Dokonce už při stavbě byste měli mít představu kde a jaká svítidla budete později instalovat. Při zajišťování rozvodů elektřiny je totiž rozdíl, zda budete mít v místnosti závěsné svítidlo nebo vestavné bodovky. Samozřejmě není nutné znát přesný model svítidla, ale typ byste mít promyšlený měli, aby jeho instalace poté byla jednoduchá a bezproblémová.

Bez světelného zdroje není světlo

Alfou a omegou kvalitního osvětlení jsou světelné zdroje. Důležitý je jejich výkon, velikost a také životnost. Podle parametrů si vyberte ty, které budou pro váš interiér nejvhodnější a teprve potom vybírejte samotná svítidla. Velmi moderním řešením osvětlení jsou vestavná svítidla, kterých existuje hned několik typů. Můžete se rozhodnout pro LED panely, které vypadají elegantně a jsou velmi praktické. Nepráší se na ně, nemusíte se o ně starat a LED světelný zdroj představuje ideální volbu z hlediska spotřeby energie, svítivosti a životnosti. Ale i klasické malé vestavné bodovky jsou skvělou volbou, mohou sloužit jako hlavní i doplňkové osvětlení.

Doplňková svítidla – světelný i estetický doplněk

U těch doplňkových svítidel se teď na chvíli zastavíme. Centrální svítidlo na stropě totiž nestačí. Budete-li si chtít číst v obývacím pokoji ve svém oblíbeném křesle, vězte, že je dobré k němu přistavit stojací lampu nebo použít třeba nástěnné nebo spotové svítidlo. Pracovní či psací stůl se zase neobejde bez stolní lampy. Zkrátka myslete i na doplňková svítidla, která budou v každé místnosti jiná a jinak umístěná, aby vám poskytla maximum světla přesně tam, kde ho potřebujete mít. Možností je celá řada, bohatý sortiment klasických i opravdu luxusních svítidel vám nabídne světelné studio Aulix v Dolních Břežanech.

Publikováno: 26. 09. 2018 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková