Pružinové matrace už nejsou jako dřív. Dnes jsou opět velice vyhledávané kvůli pohodlí

Rozhodli jste se investovat do kvalitní matrace? Při výběru byste se měli dívat spíše na tvrdost a použité materiály než na cenu matrace. Levná matrace není vždy tou, na které se dobře a pohodlně spí. Jelikož má matrace vliv na kvalitu našeho spánku, který je pro člověka skutečně velice důležitý, měli bychom být při výběru matrace trochu ostražití. Nepodceňujme výběr matrace a neberme si domů matraci, kterou si nejsme stoprocentně jisti. Dnes nás v obchodech navíc čeká velké množství různých matrací. K nejoblíbenějším matracím patří taštičkové matrace, také latexové matrace nebo matrace z líné pěny, které však nejsou určené k dennímu používání. Zastavme se však u dalšího typu matrací, a to u pružinových matrací, které má většina lidí zafixované jako matrace s neustále trčícími péry, jež bodají do zad. Už dávno pružinové matrace nevypadají tak, jak v našich představách. Doba se podepsala i na matracích s pružinami, stejně jako se změnilo všechno kolem, změnily se také pružinové matrace jako takové.

Dejte pružinovým matracím druhou šanci

Když se narazí v obchodech na pružinové matrace, většina lidí nad nimi jen mávne rukou a jde od nich dál. Neustále v nich totiž sídlí špatné zkušenosti, které s pružinovými matracemi mají. Jenže pravdou je, že by člověk měl dát i pružinovým matracím druhou šanci. Pružiny, které se používaly ve starých známých matracích, ty se dnes už nevyužívají, dnes se využívají zcela jiné pružiny, které zajišťují maximální pohodlí. Navíc dnes jsou pružiny uloženy v pouzdrech, tudíž matrace už nejsou hlučné jako kdysi.

Výhody a nevýhody pružinových matrací

K výhodám pružinových matrací patří bezesporu jejich nehlučnost a také dlouhá životnost, kterou zajišťuje ocel, z níž jsou pružinky vyrobeny. Pokud budete investovat do pružinových taštičkových matrací, překvapí vás to, jak se matrace hezky přizpůsobí tělu. Další výhodou je také skvělá prodyšnost. Co se týče nevýhod, do nich lze zařadit možná někde vyšší pořizovací cenu.

Publikováno: 30. 10. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková