Levná elektřina a plyn ušetří peníze i vám

O změně dodavatele energií se mluví poslední roky snad pořád. Zůstali jste vůči tomu ještě stále imunní a pořád jste ani neuvažovali o přechodu jinam? Možná děláte chybu. Nepřijde vám zbytečné platit za energie více, než musíte? Spousta lidí bude argumentovat tím, že levná elektřina a plyn by je nejdříve stály spoustu času stráveného vyřizováním změny dodavatele. Tak tomu však není. Nový dodavatel se o vše postará, když mu podepíšete plnou moc. Rozváže smlouvu se starým dodavatelem, takže se vyhnete nepříjemnému vysvětlování, proč chcete odejít. Máte tedy ještě nějaký jiný důvod, proč nechtít energie levněji?

Zjistěte si, zda ušetříte pár stovek, nebo tisíce korun

Jestliže máte malou spotřebu, levný plyn ani elektřina vás zřejmě nevytrhnou, ušetří vám maximálně pár stovek korun. I ty jsou dobré, ale spousta lidí kvůli takto nízké částce nepřechází. Jsou však domácnosti, kde se úspory po změně dodavatele šplhají do tisíců. A nejde jen o domácnosti, přejít jinam mohou samozřejmě i firmy. Právě proto je běžnou praxí, že když si vyhlédnete nového dodavatele, nejdříve mu pošlete své předchozí vyúčtování. On vám zpracuje nabídku a konkrétně vám vypočítá, kolik byste ušetřili. Vy se poté rozhodnete, zda vám taková úspora stojí za přechod jinam, nebo nemáte zájem. První kontakt je tedy zcela nezávazný a určitě byste ho měli vyzkoušet i vy.

Kde začít pátrat?

Možná ve svém okolí máte někoho, kdo dodavatele změnil. Klidně se ho zeptejte na společnost, s níž má dobré zkušenosti. Jinak můžete pátrat samozřejmě na internetu, dobré je si vždy přečíst recenze a názory skutečných zákazníků. A pokud pátrat nechcete, podívejte se rovnou na https://www.epet.cz/. To jsou webové stránky dodavatele EPET, který je součástí evropské energetické společnosti EP Infrastructure. Nejde tedy o žádnou podezřelou malou firmu s nulovou historií. Zkuste jim poslat své poslední vyúčtování a uvidíte sami, co nabídnou.

Publikováno: 21. 08. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková