Máme pro vás ty nejlepší hračky na zahradu

Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Proto, chcete-li, aby vás vaše dítka nezlobila, zabavte je. Nejenom doma, nýbrž i venku na zahradě. Poradíme vám čím. Zahrada pro dětský svět skýtá přímo nepřeberné možnosti. Spolu se stromky, keři, záhonky a prvky zahradní architektury do ní proto patří dětské domečky, skluzavky, pískoviště, trampolíny a celá řada dalších hraček, které je zabaví na celé hodiny. Buďme ale konkrétní.

Zahradní domečky

Děti milují úkryty. A tedy i zahradní domečky. Jak by také ne. Jsou totiž pouze jejich královstvím. Obzvláště pokud jim dáte příležitost zařídit si je k obrazu svému. Naprosto kouzelné jsou barevné plastové zahradní domečky, které na první pohled vypadají jako z pohádky. Pro holčičky krásně růžový, pro chlapečky zelený. Hitem je ovšem zahradní domeček 5 v 1 se skluzavkou, basketbalovým košem a zahradou se stolečkem. Všechny domečky jsou vyrobeny z odolného plastu, který odolá dešti, větru i slunečním paprskům. Domeček je vybaven dveřmi, okny s okenicemi, a dokonce i malými dvířky pro domácí mazlíčky. Domeček se tak může stát útočištěm i pro ně.

Dětská hřiště

Dalšími oblíbenými dětskými aktivitami jsou klouzání, prolézání a houpání. Proto veřejná dětská hřiště v některých hodinách praskají ve švech. A vy mu podobné můžete pořídit na zahradu. Investovat můžete buď do samotné skluzavky, nebo setu s houpačkou, skluzavkou a basketbalovým košem. Dětská hřiště jsou opět vyrobena z odolného plastu, a pro dítě tak jsou maximálně bezpečná. Skluzavka je dokonce polohovatelná, díky čemuž se na ní mohou klouzat i roční děti.

Trampolíny

Další oblíbenou dětskou aktivitou je skákání na trampolíně, které se dokonce dá nazvat sportovní disciplínou. Skákání na trampolíně je obecně doporučováno k posílení struktury těla. Pro ty nejmenší ale bude zřejmě vhodnější nafukovací skákací hrad s pevnými ochrannými sítěmi. A jakmile dítko povyroste, pořiďte mu už klasickou trampolínu. Nezapomeňte ji ale dobře ukotvit a opatřit ochrannou sítí.

Pískoviště

I v té nejmenší zahradě určitě najdete koutek na pískoviště. I to malé děti zabaví na celé hodiny. Víte, že vyrábění báboviček rozvíjí dětskou fantazii a zručnost? A nemusíte zůstat jen u samotného pískoviště. Jeho inovovanou verzí je stoleček s pískovištěm, který můžete postavit i na balkon. A kluci si určitě zamilují míchačku na beton.

Dětské stany

V létě dětem na zahradu můžete postavit i dětský stan. Ten přitom může mít spoustu podob. Na e-shopu ministerstvohracek.cz je k sehnání stan, který vypadá jako obchod s potravinami. Holčičky ale určitě budou u vytržení z růžového stanu se závěsy. A kluci zase ze stanu s dinosaury. Výhodou těchto stanů navíc je, že je snadno postavíte i v interiéru.

Publikováno: 11. 03. 2022

Kategorie: Zahrada

Autor: Barbora Kocourková