Práce z domu: Ano, nebo ne?

Otázka, na kterou není snadné odpovědět. Záleží na vás a vašich prioritách. Pokud je vám proti srsti samota a raději jste během dne ve společnosti dalších lidí, pak není práce z domu či homeoffice nic pro vás. V případě, že naopak preferujete klid a zároveň chcete ušetřit čas, který trávíte přesunem do kanceláře – a samozřejmě i peníze za pronájem, bude se vám doma pracovat s radostí. Ještě před tím si ale přečtěte několik základních pravidel. Budou se vám při zařizování domácí pracovny hodit.

Najděte si místo, kde vás nikdo nebude rušit

Představa, že vaše ratolesti budou dovádět dva metry od vás, zatímco vy budete sedět na gauči s notebokem na klíně, je poměrně naivní. Naopak si najděte prostor, kde vás z intenzivního pracovního nasazení nebude nic a nikdo rušit. Máte-li možnost vyhradit si pro homeoffice samostatnou místnost s dostatkem prostoru pro základní kancelářský nábytek, udělejte to! V případě krajní nouze si pro sebe „ukradněte“ nevyužitou část některé z obytných místností.

Pracovnu si zařiďte jako plnohodnotnou kancelář

Fakt, že se chystáte pracovat z domu, by vás neměl odradit od nákupu základního zařízení. Nejdůležitějším prvkem je kancelářský stůl, jehož velikost zvolíte podle toho, jak ho budete využívat. Je-li náplní vaší práce tvorba nákresů, menší plocha vám stačit nebude. Je-li vaším jediným pracovním nástrojem notebook, pak si vystačíte s kompaktnějším stolkem. Naprostou samozřejmostí je ergonomická židle. Hodit by se vám mohla také kancelářská skříň pro organizaci šanonů a nezbytných pomůcek, bez kterých se při práci neobejdete. Díky ní bude pracovní prostředí uspořádanější, a tedy i příjemnější. Nezapomeňte ani na pár dekorací, které zboří sterilitu a vnesou do pracovny duši. Dobrou volbou jsou nejrůznější motivační plakáty. A určitě nezapomeňte na rostliny. Výzkumy prokázaly, že zlepšují koncentraci a produktivitu práce až o patnáct procent.

Publikováno: 16. 02. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková