Obrazy na plátně jedinečná dekorace pro váš domov

Toužíte po originálním doplňku vašeho interiéru? Obrazy na plátně nejsou jen díla autorů, která znáte ze světových galerií a učebnic historie.

Objevte obrazy na plátně od Sam Toft

Sam Toft je britská umělkyně, jejíž styl spadá do období moderny. Půvabné obrazy mají nezaměnitelný ráz, ve kterém probleskuje jemný humor. Autorka se od ruční výroby pohlednic, svatebních pozvánek a dalších grafických prací postupně přesunula právě k tvorbě obrazu. Charakteristickou postavičkou se v jejím díle stal Mr. Mustard, postava, kterou zachycuje v nejrůznějších situacích. Popularita této figurky se z původní domoviny rychle rozšířila i do USA. Srdce mnoha příznivců si však Sam Toft získala také v Evropě. Četné prodeje jejích obrazů napříč obchody s bytovými doplňky a dekoracemi to jasně dokazují. Jedná se totiž současně o umělkyni, která svoje díla nevystavuje v galeriích, ale učinila je dostupnější pro běžného kupujícího.

Abstraktní obrazy na plátně

Abstraktní (též nefigurativní) umění představuje umělecký směr moderní, který vznikl až ve 20. století. Svoje kořeny má v kubismu. Na svého příjemce působí neurčitou souhrou barev a tvarů, které mohou vyvolávat různorodé pocity a podněcují fantazii. V hojné míře se v abstrakci uplatňuje také pohyb. Nelze jej vysvětlit racionálně, proto je abstraktní umění do značné míry provokující a často nepochopené. Abstraktní obrazy na plátně se tak stanou unikátním solitérem, který zaujme v jakémkoli interiéru na první pohled. Jednoznačně o vás tato díla vystavená v interiéru všem příchozím na první pohled řeknou, že jste odvážnou osobností s otevřeným smýšlením, která se nebojí jít proti proudu. Obraz lze vybrat tak, aby s interiérem ladil, zapovězeny rozhodně ale nejsou ani přímé kontrasty. Ohlídat je nutné zejména velikost. Rozměrné obrazy na plátně se hodí do prostorných interiérů. Malé místnosti by se mohly ještě více zmenšit.

Publikováno: 21. 06. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková