Jak krásně provonět domov?

Víte, jak by měl vonět domů? Samozřejmě, že především by z něj měla sálat pohoda a všechno to krásné a neopakovatelné, co dělá domov domovem, ale pokud se budeme vracet do příjemně navoněná příbytku budeme se cítit ještě příjemnější. Jak si tedy vykouzlit kouzelnou vůni domova?

Éterické olejíčky jsou dobří a rychlí pomocníci ...

Chcete-li rychle a příjemně provonět svůj příbytek, sáhněte po éterických olejíček: Stačí nakapat pár kapek do aromalampy, nebo do mističky s vodou a postavit na teplý radiátor a už o chvíli to bude u nás krásně vonět ... Vyzkoušejte například pomerančový, citronový nebo mandarinkový olejíček - působí osvěživě a opravdu příjemně. Slupky z citrusového ovoce nevyhazujte! I vy občas máte ten problém, že přicestujete po pár dnech domů a jelikož se nevětrali, máte pocit, že vzduch je zatuchlý? Rychlá pomoc jsou čerstvé slupky z pomerančů či citronů, které dáme na teplý radiátor. Pach zatuchliny se okamžitě vytratí a místnost se provoní. Navíc vůně bude nejen přirozená, ale i přírodní

Jablíčková vůně domova

Krásnou vůni domova si můžete vykouzlit i pomocí voňavé misky, do které si připravíte pěkný a aromatický aranžmá: Do pěkné misky nebo skleněné nádoby si vložíte dvě krásné a zralé jablka (ty voní nádherně i samy od sebe), obsypte jejich bílým strouhaným kokosem a přidejte i tyčinky skořice a badyán. Nádherná vůně se bude šířit vaším příbytkem několik dní ... Voňavý tip: I v předvánočním a vánočním čase by měl náš domov úžasně vonět. Můžete to zkusit s difuzérem španělské firmy Animikados, který na náš trh dodává Aria Pura. Speciální vánoční edice \"Pozdravy od Santa Clause\" s veselou vůní Ho Ho Ho, plnou šťavnatých lesních plodů nejenže vykouzlí u vás doma příjemnou sváteční atmosféru, ale může být i milým dárkem pod stromeček pro naše blízké!

Publikováno: 01. 09. 2017

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Adéla Novotná

Tagy: jak provonět domácnost