Praktické tipy, jak zvýšit životnost baterie v notebooku

Moderní notebooky bývají vybaveny bateriemi s vysokou kapacitou. Ale když se k nim nechováme obezřetně, životnost akumulátoru se poměrně rychle zkrátí. Naštěstí existují způsoby, jak baterii šetřit a zajistit, aby vydržela v top kondici co nejdéle. Zaměřili jsme se na tipy, které nejsou tak známé jako ostatní. Budou se hodit i vám - přečtěte si, co dělat, aby i váš akumulátor do notebooku vydržel co nejdéle.

Mějte dostatek paměti RAM

Výrobce počítačů Dell má zajímavý tip, jak prodloužit životnost baterie notebooku: Ujistěte se, že má dostatek operační paměti pro vaše úkoly. Pokud počítač může ukládat informace do paměti RAM, a ne na pevný disk, stojí ho to méně energie. Je to rychlejší způsob načítání dat a také tolik nepracuje pevný disk, který výrazně vybíjí baterii.

Nenechávejte notebook připojený k síti

Společnost Wired varuje uživatele notebooků, aby je nenechávali neustále zapojené v síti. Zjistili, že notebooky neustále připojené k síti mají ve skutečnosti menší počet cyklů (představte si vybitou baterii a následně připojenou k síti, aby se dobila - to je cyklus) než ti, kteří udržovali baterii mezi 20 a 80 %.

Necítíte tedy potřebu baterii neustále plně nabíjet, není to nutné. (Některé počítače mohou mít inteligentní režim nabíjení, který upřednostňuje stav baterie, a v takovém případě ji můžete nechat připojenou k síti).

Snižte úroveň jasu displeje

Většinu času nebudete potřebovat, aby byla obrazovka mimořádně jasná. V minulosti jsme před tím varovali. Podle serveru HowToGeek je nižší nastavení jasu obrazovky nápomocné šetření energii baterie notebooku, protože displej je pro většinu zařízení velkou zátěží.

Web také doporučuje zvážit změnu nastavení displeje tak, aby se displej vypínal po kratší době nepoužívání. Úsporný režim může některá z těchto nastavení provést automaticky.

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková