3 základní přednosti venkovních žaluzií a rolet

Léto je v podstatě za rohem a sluníčko už se mocně hlásí o slovo. To je samozřejmě skvělé, můžeme vyrazit na zahradu, případně kamkoli jinam. V interiéru ale sluneční paprsky příliš vítané nejsou. Především ostré polední slunce je velmi nepříjemné, a to jak kvůli přílišnému svitu, tak i teplu, jež vydává. Právě z toho důvodu se vyplatí pořízení kvalitního zastínění. Tím nejmodernějším a nejefektivnějším jsou bezesporu venkovní žaluzie a rolety. Oproti interiérovým mají hned několik předností. 3 nejznámější si uvedeme v následujících řádcích.

Mnohem efektivnější stínění

Díky venkovním žaluziím a roletám jsou světlo i teplo zachyceny už v prvním momentu. U interiérových žaluzií nejprve pronikají dovnitř a až poté se zastavují. Především u tepla vzniká nepříjemný problém spočívající v tom, že teplo se dostává dovnitř a odráží se od vnitřního stínění k oknu. Tím pádem dochází k jeho maximální koncentraci a druhotnému ohřívání vzduchu v interiéru. Samozřejmě se zvyšuje i teplota žaluzie. Teplo od ní se také dostává dovnitř, což není žádoucí. V zimě naopak venkovní žaluzie nebo rolety lépe chrání před vniknutím chladu.

Zvýšení bezpečnosti objektu

V tomto směru mají rolety před žaluziemi navrch - nabízí mnohem vyšší úroveň bezpečnosti. Proniknout přes venkovní ně není vůbec jednoduché. Pokud se celý systém zatáhne, a to většinou elektronicky, vytváří jen velmi složitě proniknutelnou clonu. Nečekané a nechtěné návštěvy si musejí dát velkou práci s překonáním této překážky. Vy získáte zase větší klid v momentech, když nebudete doma.

Elegantní design a pohodlné ovládání

Dům vybavený venkovními žaluziemi vypadá perfektně. Není problém sladit je přímo s fasádou. Vznikají tak unikátní barevné kombinace. Ovládat žaluzie lze mechanicky i elektronicky. Druhá varianta je přitom mnohem oblíbenější a komfortnější. Prostřednictvím dálkového ovladače si jednoduše natočíte lamely žaluzií dle potřeby. Rolety tuto možnost nenabízí, lamely naklopit nelze..

Publikováno: 24. 04. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková