Jak se pozná dobrá káva?

Káva Monro

Neumíte si představit start dne bez pořádné kávy? Dopřáváte si ji po obědě? Chodíte rádi do kaváren? Pak jistě oceníte kvalitu a víte, že není káva jako káva. Tu dokonalou proto objevujte v pražírnách.

Pražírna dobré kávy

Jak znáte svět kávy? Víte vůbec, jaký je nejkvalitnější druh kávovníku? Jde o arabiku, ta tvoří 65 % z celkové světové produkce. Káva se pak liší v chuťových profilech, druzích i produkci. Sice nejsme kávovou velmocí, čeští odborníci ale i cestují po zemích, kde kávovníky rostou. A i když Česko nepatří mezi země, kde tyto rostliny zapustily kořeny, můžeme si dopřát čerstvost, protože kávová zrna se praží až tady a směs je stará maximálně týden. Chuť i vůně jsou tak maximální. Velkou roli v chuti pak hrají i složky kávy. Můžete v nich cítit stopy oříšků, čokolády i ovoce. Hledáte nové chutě kávy, nebo chcete někoho obdarovat kvalitou? Pražírna kávy (https://www.kavamonro.cz/Prazirna-kavy-a10_0.htm) na vás čeká.

Kvalitní káva Monro – ochutnejte ji

Právě kvalitní káva Monro nabízí chutě celého světa, tedy z míst, kde rostou nejlepší kávovníky (Etiopie, Brazílie, Kolumbie, Honduras atd.). Právě zde se jedná o vývozní artikl, který zemi nosí peníze, tudíž se přísně hlídá, aby zrnka pocházela z aktuálních sklizní a aby bylo vše čerstvé a vytříbené. Protože káva musí chutnat ve svém syrovém stavu. Je pravda, že třeba baristé v kavárnách jako základ sice používají třeba arabiku, ale její chuť změní s pomocí mléka, sirupů, šlehaček, pěnění atd. Proti gustu nenamítáme nic, ale pokud se chceme zmiňovat o kvalitní kávě, musíme být trošku někde jinde. Znalci rádi poznávají tóny čisté kávy, zkoumají ji jako milovníci vína víno. Svět kávy je zkrátka neuvěřitelně pestrý, takže vám bude nějakou dobu trvat, než všechny ty lahodné chutě a vůně okusíte.

Publikováno: 26. 02. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková

Tagy: káva