Jak s majetkem po rozvodu?

Není žádným tajemstvím, že se v Česku rozvádí každé druhé manželství. Rozvedených lidí stále přibývá a spolu s rozpadem rodin je nutné řešit i vyrovnání majetku. Nejde o jednoduché situace, zejména když jsou nemovitosti zatížené hypotékami a bydlí v nich spolu s rozvádějícími se rodiči i nezletilé děti. Prodat společně nabytý majetek je jednou z možností, jak se vyrovnat s bývalým manželem, či manželkou. Možností na vypořádání nemovitého majetku je ale víc. Pokud se dokážete domluvit a chcete hlavně dětem zachovat obvyklý standard, můžete využít takzvaného stanovení spoluvlastnických podílů.

Dohoda dokáže divy

Jde o to, že si bývalí partneři určí velikost podílů na společné nemovitosti a ty budou jasně definované a zapsané v katastru nemovitostí. Samozřejmostí je také dohoda na formě užívání. Obvykle v takové nemovitosti zůstává bydlet za úplatu jeden z partnerů. Další možností, jak se při rozvodu vyrovnat, je vyplacení jeden druhého. Pokud chcete v budoucnu výlučně vlastnit a sami užívat nemovitost ve společném jmění manželů, je nutné se s bývalým partnerem finančně vyrovnat. Tato varianta stojí za úvahu v případě, že máte na vyplacení finanční prostředky nebo jste schopni sami převzít hypotéku. Podmínkou je také vzájemná shoda na ceně nemovitosti a sumě, kterou budete muset ex-partnerovi vyplatit. Pokud se rozhodnete pro prodej stávající nemovitosti a pořízení dvou menších, což je v našich zeměpisných šířkách nejrozšířenější způsob vyrovnání, neváhejte se svěřit do péče odborníků z realitní kanceláře v Brně. Realitka v Brně se dokáže okamžitě etablovat do vzniklé situace a stane se vaším mediátorem, který zařídí vše potřebné a najde nejlepší řešení pro všechny členy rodiny.

Parťák do nepohody

Díky mnoha zkušenostem z praxe poskytuje bezchybný servis a všechny služby, které souvisí s prodejem, pronájmem či výměnou nemovitostí. Stává se pro každého klienta spolehlivým partnerem a zajistí bezpečný a hladký průběh realitních transakcí. Unicareal Brno je parťák do nepohody, na kterého se budete moci i v těžké době spolehnout. Unicareal s.r.o. Roubalova 455/4 Brno-střed-Stránice 602 00 Tel: 541 211 876 Email: info@unicareal.cz https://www.unicareal.cz/

Publikováno: 13. 02. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková