3 důvody, proč si pořídit klimatizaci

V letních měsících slouží klimatizace k ochlazení prostor, ať už se jedná o komerční objekty, nemocnice, veřejná místa, ale i rodinné domy a byty. V posledních několika letech prošly poměrně náročným technologickým vývojem, přičemž současná zařízení se chlubí vysokou účinností, tichým chodem, ale i moderními funkcemi. V následujících řádcích vám prozradíme hned tři důvody, proč se vyplatí do klimatizační jednotky investovat.

1. Rychlé ochlazení místnosti

Primárním účelem, proč si spousta lidí klimatizace do bytu pořizuje, je ochlazení obytných místností. V okamžiku, kdy rtuť na teploměru atakuje 30 stupňů Celsia, budete chtít před venkovním vedrem uniknout. Není nic jednoduššího než se schovat doma, kde si pomocí klimatizace vykouzlíte příjemných 24 stupňů. Klimatizaci však používejte s rozumem, protože pro tělo nejsou dobré vysoké teplotní výkyvy. Rozdíl mezi vnější a vnitřní teplotou by neměl být vyšší než 6 stupňů Celsia.

2. Pozitivní dopad na zdraví

Dávno jsou pryč doby, kdy platilo, že klimatizace je původcem chřipek. Spíše naopak. Klimatizace do domu se doporučuje i alergikům, protože některé modely slouží i jako čistička vzduchu. Odstraňují tedy bakterie, nečistoty a prachové částice. Stejně tak v pokojích zajistí optimální vlhkost vzduchu.

3. Klimatizace zlepšuje celkovou pohodu

V poslední době jsou klimatizace rozšířené, a to nejen v průmyslových a kancelářských prostorech, ale i v domácnostech. Vytvářejí totiž příjemné klima, podporují produktivitu práce, navíc díky příjemné teplotě nebudete unavení. Jsou ve vašem hledáčku klimatizace Brno? Podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti ENCOFA. Jedná se o odborníka, jenž dlouhá léta působí v oblasti klimatizace a vzduchotechniky. Zajišťuje kromě jiného i servis a opravy klimatizací.

Publikováno: 19. 08. 2020

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková