Jak opravit prasklé sklo na Apple Watch?

Apple Watch jsou zařízení, které se v průběhu let stalo takřka fenoménem. Jedná se o chytré hodinky, které se nosí na zápěstí a je vybaveno řadou funkcí, které mají usnadnit život. Může však dojít k nehodě a někdy se stane, že obrazovka hodinek Apple Watch praskne nebo se rozbije a na zařízení zůstane rozbité sklo. To je jistě nepříjemné, ale existují způsoby, jak se s tím vypořádat.

V tomto článku najdete několik tipů, díky kterým se můžete s rozbitým sklem na hodinkách Apple Watch vypořádat:

Posuďte míru poškození

Nejdříve je třeba posoudit poškození, když zjistíte, že se na hodinkách Apple Watch rozbil displej. Zkontrolujte, jak vážné je poškození a zda má vliv na funkčnost zařízení. Pokud můžete hodinky stále používat, zřejmě se jedná o drobnou prasklinu, ale pokud je obrazovka zcela rozbitá, je možná na čase zvážit pořízení nových hodinek. Samozřejmě se nabízí také možnost výměny displeje Apple Watch - výměna je ideálním východiskem pro každého, kdo z nějakého důvodu nový kus nechce.

Pozor na prsty

Rozbité sklo může být nebezpečné a může způsobit pořezání a poranění prstů. Proto je důležité, abyste si při práci s rozbitým sklem na hodinkách Apple Watch chránili prsty. Při manipulaci se zařízením noste rukavice nebo si prsty zakryjte látkou.

Odstraňte rozbité sklo

Jakmile si ochráníte prsty, začněte odstraňovat rozbité sklo z hodinek Apple Watch. K opatrnému odstranění rozbitého skla ze zařízení použijte pinzetu či párátko. Nezapomeňte to provést opatrně, abyste nepoškodili žádné další části hodinek.

Vyčistěte obrazovku

Po odstranění rozbitého skla byste měli vyčistit obrazovku hodinek Apple Watch. K otření obrazovky použijte hadřík z mikrovlákna nebo měkký hadřík. Můžete také použít roztok na čištění obrazovky, abyste se zbavili případných otisků prstů a šmouh.

Zvažte opravu, nebo výměnu

V závislosti na rozsahu poškození bude možná nutné zvážit, zda je na místě oprava svépomocí, nebo výměna skla Apple Watch. Pokud je poškození menšího rozsahu, opravíte jej tak, že se obrátíte na kvalifikovaného opravce – například na iwatchservis.cz. Pokud je však poškození závažné, možná budete muset zvážit pořízení nových hodinek.

Publikováno: 28. 04. 2023 / Aktualizováno: 29. 04. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Adéla Novotná