Rychlost internetu stoupá. Jak si dopřát kvalitní připojení?

Používání internetu se v posledních letech stalo v drtivé většině tuzemských domácností naprostou samozřejmostí. Stále více lidí jej má nejen pro zábavu během volných chvil, ale potřebuje ho také ke své práci, pokud jsou například na home office. Běžnou záležitostí se dále stává sledování internetové televize, která nahrazuje klasické obrazovky. K tomu všemu ale nutně potřebujete dobré spojení.

Zkontrolujte si rychlost vašeho internetového připojení

Abyste doma mohli být online a měli možnost bez jakýchkoliv potíží sledovat internetovou televizi, hrát online hry a dělat řadu dalších činností, je zapotřebí mít vhodnou rychlost internetu. Uživatelé jsou v tomto směru mnohdy neinformovaní. Přitom jsou ochotni platit za pomalé spojení horentní sumy, čehož někteří poskytovatelé samozřejmě notně využívají a nemají potřebu jim dát vědět o tom, že existuje za stejnou cenu daleko efektivnější připojení k internetu. Jakmile si nejste jisti, zda s vámi váš poskytovatel nehraje férovou hru, je praktické si provést měření rychlosti internetu.

DSL internet a jeho přednosti

V současnosti by měla být rychlost internetu kolem 50 Mb/s, pokud chcete mít skutečně rychlé připojení a nebýt v online světě nijak omezováni. Je ale rovněž nezbytně nutné, aby připojení bylo maximálně stabilní a nedocházelo k častým výpadkům. Z tohoto pohledu se jako velmi dobré řešení jeví DSL internet. Datový tok probíhá skrz optické kabely a telefonní linku. Tu nemusíte mít doma aktivní, stačí, když v bytě či rodinném domě máte zavedenou účastnickou zásuvku. Samotné zprovoznění je pak už velmi snadné, technik ho provede během pár vteřin. DSL rychlost odpovídá moderním nárokům, takže se můžete těšit na pohodlné brouzdání po internetu bez sekání a trhání obrazu, potažmo pomalého načítání webových stránek. Za DSL internet určitě nezaplatíte zbytečně vysoké poplatky. Jsou srovnatelné s dalšími variantami, mnohé z nich jsou dokonce dražší, navíc u nich není datový tok tolik rovnoměrný, dosti kolísá. U DSL internetu vám takováto situace prakticky vůbec nehrozí, nestane-li se něco opravdu nečekaného.

Publikováno: 14. 05. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková