Dezinfekce ozonem nejen v domácnostech

Dezinfekce ozonem patří k účinnému čištění, díky kterému zbavíte různých zápachů, virů, plísní, roztočů a jiných neřádů svou domácnost, ale i hotelový pokoj, kancelář, sklad, prodejnu či dokonce automobil. Možná už se vám někdy stalo, že jste koupili ojetý, ale velmi zachovalý automobil. Jedinou jeho vadou na kráse byly potahy na sedačkách. Ty mohou sice vypadat čistě, ale pokud se v nich drží zápach, nic moc s tím nenaděláte. V tomto případě nepomůže ani pěna na čalounění ani dlouhé větrání. Pokud byl původní majitel vozu silný kuřák anebo vozil pravidelně domácího mazlíčka, mohou sedačky v autě pokazit celou radost z výhodného nákupu. Vonné stromečky a parfémy do auta na chvíli zápach přeruší a omámí váš nos, ale časem zjistíte, že jste na tento problém krátcí. Naštěstí existuje řešení a nemusíte jezdit i v zimě se staženým okýnkem nebo kolíčkem na nose. Tím řešením se čištění ozonem.

Co je čištění ozonem?

Možná jste se již s tímto termínem setkali, ale dost možná o této metodě ještě nevíte. Jde o metodu přírodního čištění profesionální cestou, při které zbavíte čalouněný nábytek (a nejen ten) nežádoucích zápachů, roztočů, virů, bakterií, plísní. Dezinfekci ozonem lze použít nejen v případě zmiňovaných problémů se sedačkami v automobilu. Takto lze vyčistit celou domácnost, sklad, kancelář, obchod, sklepení. Ptáte se, proč čistit sklep? Protože ozonování zatočí s plísní. Plíseň netouží mít nikdo doma, ani ve sklepě, kde přechovává potraviny, zavařeniny. Díky této metodě zničíte plísně, bakterie, zlepšíte ovzduší, odstraníte zápachy, dezinfikujete.

Kdy ozonování využít?

Čištění tímto způsobem využijete kdykoliv. Ačkoliv pravidelně uklízíte a váš domov vypadá v nejlepším pořádku. Roztoči milují vaše polštáře, přikrývky, matraci, pelíšky domácích mazlíčků, hračky vašich dětí, koberce, závěsy a jiné textilie a čalouněný nábytek. Nedělte se o svůj domov s těmito neřády a minimálně jednou ročně je zlikvidujte. Vaše oko to sice nepostřehne, ale vaše zdraví vám poděkuje.

Publikováno: 05. 06. 2018

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková